BBonline.sk (S. Červeňanský, foto: M. Búrik), video: huste.tv | 24.3.2019

FOTO+VIDEO: Prestrelku rozhodol v závere Southorn a vybojoval druhý bod pre baranov

Včerajší prvý semifinálový zápas potvrdil, že po bláznivej prestrelke to bude veľmi vyrovnaná séria. Barani vtedy dokázali v prvej tretine nastrieľať tri góly, čo kamzíci do 31. minúty stiahli. V tomto zápase úvod hry začal opatrnejším tempom hry. Oba celky sa opäť postarali pod Urpínom o gólové hody.

Úvod zápasu podchytili lepšie barani. Tí sa dokázali usadiť v tretine hostí a strpčovať súperovi rozohrávku v strednom pásme. Prvou nebezpečnejšou gólovkou sa blysol Selleck, ktorému puk v najdôležitejšom momente preskočil hokejku. Na bláznivé tempo v prvom zápase Banskobystričania nenadviazali a na úvodný gól sme si museli počkať až do 15. minúty. Pod Urpínom otvoril skóre Mlynarovič, ktorý dotlačil puk za chrbát Williamsa. Hostia v prvej tretine nepúšťali súpera pred Vošvrdu a dokázali si držať tesné vedenie.

Druhé dejstvo začali lepšie kamzíci. Svojou aktivitou si Bondra vynútil faul po ktorom arbitri nariadili trestné strieľanie. Bondra v samostatnom nájazde skúsil poslať puk pomedzi betóny, ale tento úmysel Williams prečítal. Opäť platilo pravidlo nedáš – dostaneš a Lunter v 25. minúte zmazal tesný náskok hostí. Vyrovnávajúci gól baranov nakopol a Šoltéš po dobrej práci Lampera poslal svoj tím v polovici duelu do vedenia 2:1. V závere tretiny si oba celky vymenili zopár nebezpečných akcií, po ktorých sa skóre nemenilo.

Záverečná dvadsaťminútovka začala opatrne na oboch stranách. Poprad ale dokázal v 47. minúte vyrovnať Buzzeho presnou strelou k vzdialenejšej žrdi. Radosť na strane hostí netrvala dlho, pretože už o dve minúty neskôr barani opäť viedli zásluhou Sellecka. Posledná tretina bola bláznivá. Paločko v 51. minúte vyrovnal stav zápasu a duel sa tak začínal opäť od začiatku. V závere však barani strhli víťazstvo na svoju stranu, keď v hre 4 na 4 Southorn dorazil odrazený puk. Séria sa tak sťahuje pod Tatry za stavu 2:0 pre Banskú Bystricu.

Tipsport liga – semifinále play-off – 2. zápas – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Poprad 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)

Góly: 25. M. Lunter (Mihálik, É. Faille), 30. Šoltés (Lamper, Nemčík), 49. Selleck (Marshall, É. Faille), 57. Southorn (Higgs, Bartánus) – 15. Paločko (P. Svitana), 47. Buzzeo (Zagrapan, S. Takáč), 51. Paločko (Brejčák, Petran). Zápas sledovalo 2713 divákov. Stav série 2:0.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica:Williams – Mihálik, Marshall, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Selleck, É. Faille, M. Lunter – Bartánus, Higgs, Zigo – Lamper, A. Šťastný, Šoltés – Koper, Češík, Matoušek

Zostava HK Poprad: Vošvrda – Petran, D. Brejčák, Karalahti, Salija, Miner, Erving, Ťavoda, Fabian – P. Svitana, Mlynarovič, Matúš Paločko – Abdul, Zagrapan, S. Takáč – Buzzeo, Paukovček, D. Bondra – Belluš, Heizer, Kundrik

Séria sa presúva po dvoch zápasoch do Popradu, kde sa odohrá ďalší zápas v stredu 27. marca o 18.00 hod