Rock Reunion a Kali Dokonala, hej prdel, 19.1.2014Mladá banskobystrická kapela Rock Reunion, ktorá sa za posledné roky stala celoslovensky známou koncertnou skupinou, prichádza s novým videoklipom. Na spoluprácu pri novej piesni  oslovili známeho rapera Kaliho.

„Na spolupráci s Kalim sme sa dohodli v lete, keď sme spolu hrali osem koncertov na festivaloch Music Summer. Mali sme totiž dlho rozpracovaný jeden song, a vedeli sme, že sa tam žiada duet, alebo ‚feat‘ a keď sme počuli Kaliho vedeli sme, že tam musí byť on. Oslovili sme ho, pozrel si náš koncert, poslali sme mu text a ešte v ten večer napísal svoj part,“ hovorí spevák kapely Rock Reunion Miňo Kováč.

Výsledkom spolupráce je pieseň Dokonalá s podtitulom „hej, prdel“. Prečo takýto názov, pochopíte hneď, ako si pieseň vypočujete a pozriete klip (nižšie v článku).

Rock Reunion a Kali Dokonala, hej prdel, 19.1.2014„Pieseň sme nahrávali v PJ Sound Studiu a videoklip robila dvojica veľmi šikovných chalanov Dušan Krajčovič a Juraj Sadílek, ktorí robia klipy aj Kalimu. S realizáciou celého projektu nám veľmi pomohol aj náš manažér Peťo Balogh, ktorý všetko do poslednej bodky naplánoval a zorganizoval. Pieseň vznikla na základe skutočnej inšpirácie a chceli by sme ju venovať nášmu dlhoročnému kamarátovi Oliverovi. Animované postavičky chlapca a dievčaťa majú tiež svoju živú predlohu,“ doplnil Kováč.

Videoklip kapela natáčala v bratislavskom vlakovom depe, kde bolo v čase nahrávania -7 stupňov Celzia. Napriek tomu výsledok stojí za to. Pieseň Dokonalá sa objaví aj na pripravovanom druhom albume skupiny Rock Reunion, ktorý už v súčasnosti mladí Bystričania pripravujú a vydať by ho chceli v lete.

Banskobystrická formácia Rock Reunion sa aktuálne uchádza o hlasy svojich fanúšikov aj v Ankete OTO.