Mladí Slováci Matúš Tajcnár a Michal Dubovan známi ako Adventure Hunters si tento rok vytýčili zaujímavý cieľ. Nakúpili rožky a vybrali sa až do Maroka.

Chalanov z Adventure Hunters sme vám na BBonline.sk predstavili už vlani, keď za rožky prešli Európu. V rámci ich ciest po Slovensku navštívili napríklad aj opustený kaštieľ v Dolnej Mičinej.

Tentokrát sa rozhodli, opäť bez peňazí, ale vybalení rožkami, vyraziť až do Afriky. Ako sa im darilo a čo všetko počas ciest zažili predstavili svojim fanúšikom i ďalším návštevníkom v stredu na prezentácii v Klube 77. Prezentácie projektu realizujú celkom v ôsmich mestách na Slovensku.

Inšpiráciou na ich cesty po okolitých krajinách bolo pôvodne zapojenie sa do súťaže Can You Make It jedného z energetických nápojov, pri ktorej účastníci dostanú kartón plechoviek nápoja a bez peňazí, len výmenou za plechovky, sa majú dostať na určené miesto. Do súťaže síce chalanov z Adventure Hunters nevybrali, ale povedali si, že to dajú aj tak. A nie s energetickými nápojmi, ale rovno s obyčajnými rožkami.

Po skúsenosti z prvej cesty sa teraz opäť rozhodli skúsiť šťastie a výmenou za rožky tak získali či už priamo dopravu, ubytovanie či stravu. Samozrejme, pomáhali im ľudia, od ktorých by to možno ani nečakali. Viac prezradili návštevníkom na ich stredajšej prezentácii, ale prezradia aj vám v našej videoreportáži.