Cestovať sa dá aj za lacno. Niekedy nepotrebujete dokonca ani jedno euro. Títo chalani to zvládli a všetko na svojom tripe si zaplatili rožkami.

„Sme traja chalani z rôznych kútov Slovenska. Študujeme na  rôznych výškach,  máme radi fotografovanie, video a samozrejme milujeme dobrodružstvá! Náš projekt Adventure Hunters začal ako priblíženie Slovenska vlastným ľudom. Prírodu, kultúru, zaujímavosti a hravým, vtipným spôsobom ju podať verejnosti.

za-rozky2

To, čo z ich hláv vzišlo, bol trojdňový trip cez 4 krajiny, počas ktorého chalani precestovali asi 1000 kilometrov. Koľko ich to mohlo stáť, pýtate sa? 24 rožkov a nejaké tie kaiserky. To bolo totiž ich platidlo na celej ceste.

V dnešnej dobe by na tom nebolo nič zvláštne, kedže sa z cestovania stal trend. No zaujímavý je určite spôsob, ktorým túto cestu absolvovali. Cestovali iba za výmenu rožkov. Presne tak, za obyčajné suché rožky, ktoré si kúpiš ráno v obchode, keď sa chystáš do práce. Vymieňali ich naozaj za všetko – ubytovanie, doprava, strava a všetky ostatné veci, súvisiace s cestou tohto typu. Práve o tejto ceste, o svojich zážitkoch a skúsenostiach podnikajú chalani z Adventure Hunters turné po Slovensku vo forme prednášok, aby ťa inšpirovali a predali ti knowledge o tom, že ak niekam chceš ísť, tak môžeš, a to bez ohľadu na situáciu.

Chalanov môžete vidieť už túto nedeľu, 29. januára v Záhrade – Centre nezávislej kultúry v Banskej Bystrici. Viac informácii nájdete na Facebooku.