Plán Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) uzavrieť výjazdy z rýchlostnej cesty R1 narazil na petíciu obyvateľov.

Radvan4Za zachovanie odbočiek za benzínovou pumpou OMV a na Zvolenskej ceste pri benzínke Slovnaftu sa postavilo svojim podpisom takmer 1400 občanov. Miroslava Valková odovzdá petičné hárky ministerstvu dopravy. “Ako fyzické osoby sme sa prihlásili za účastníkov konania. Budeme čakať na odozvu, či bude s nami ministerstvo dopravy rokovať alebo nájde dôvody na naše vylúčenie,” dodáva Valková.

Paradoxom je, že občanom pomohlo uzatvorenie východov z rýchlostnej cesty ešte pred právoplatným rozhodnutím. “Dali na vedomie, že sa také dačo deje,” hovorí Valková a zároveň vyčíta mestu, že o tomto kroku obyvateľov neinformovalo.

Iniciátorka petície vidí niekoľko problémov uzavretia výjazdov, ktoré sú nateraz sprístupnené. Jednak by sa podľa nej prehustila doprava na obslužných komunikáciách Radvane a taktiež by sa predĺžila doba prístupu k sídlisku. To by mohlo skomplikovať napríklad príjazd sanitiek.

Po medializácii problému sa proti uzatvoreniu východov z R1 postavilo aj mesto. Na základe odporúčania komisie mestského zastupiteľstva pre dopravu dalo návrh na zrušenie rozhodnutia o uzatvorení dotknutých komunikácií.