Presne pred rokom sme vás informovali o výčine neznámeho vandala, ktorý upravil stĺp vítajúci návštevníkov mesta. Po roku sa premiér vlády Slovenskej republiky opäť objavil na stĺpe. Tentokrát jeho meno pribudlo na tabuli, označujúcej začiatok i ukončenie mestskej časti Podlavice.

bb-fico Len pred niekoľkými dňami sa pritom podobná tabuľka objavila v Novom Meste nad Váhom v znení „Nové Mesto Róberta Fica“. Podlavičania sa teraz dostanú do povedomia pre „doplnkovú“ tabuľu v znení „Populistická Bystrica Róberta Fica“. Na prestriekanú tabuľu nás prostredníctvom facebooku BBonline.sk upozornil náš čitateľ, ktorý na svojom blogu píše: „Dnes doobeda po ceste z mesta domov do Podlavíc, som si všimol, že pod nemocnicou bolo zmenené dopravné značenie a nedalo mi, aby som si ho neodfotil.“ Pred Banskou Bystricou sa pritom vlani objavilo na betónovom stĺpe označenie „Banská Bystrica Róberta Fica“.

Zaujímavé je v tomto prípade najmä načasovanie výtržníkov, ktorí si vlani aj tento rok zvolili termíny, kedy premiér navštívil Banskú Bystricu. V utorok pod Urpínom Róbert Fico spolu s členmi svojej strany staval máj na Námestí SNP. Autora tejto tabuľky mohli pritom inšpirovať práve utorňajšie udalosti v súvislosti s odstránením mája na námestí. Pôvodný osadil pravicový kandidát na župana ešte minulý týždeň a kvôli podujatiu strany SMER-SD ho mesto odstránilo, čo vyvolalo búrlivé diskusie.