Predháňanie sa politikov v stavaní májov vyústilo do kurióznej situácie. Vzhľadom k tomu, že tento rok zažije mesto hneď dve podobné akcie, boli Banskobystričania zvedaví či budú stáť na Námestí SNP dva máje alebo si politickí oponenti dovolia odstrániť dielo toho druhého.

kanikovmaj
Kaníkov máj postavený 26. apríla sa mája nedožil…

Kým v minulých rokoch bolo stavanie mája v Banskej Bystrici doménou politickej strany SMER-SD a jej predsedu Róberta Fica, tentoraz ho predbehol Ľudovít Kaník zo SDKÚ-DS. Ten plánuje kandidovať na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Svoj máj na Námestí SNP postavil v netradičnom termíne už 26. apríla.

A keďže podobnú akciu už dlhšie dopredu nahlásila aj strana SMER-SD, boli Banskobystričania v očakávaní, či bude mať centrum mesta dva máje, alebo ten Kaníkov padne.

Pred zajtrajším 1. májom je možné konštatovať, že Kaníkov máj sa nedožil mája. Na Námestí SNP jeho výtvor nestojí a pätka je prázdna resp. pripravená na osadenie mája v podaní premiéra Róberta Fica. Ten máj spolu so zástupcami strany SMER-SD postavil v utorok popoludní.

Aktualizácia 1.5.2013: Ľudovít Kaník sa rozhodol postaviť so spolustranníkmi z SDKÚ-DS v Banskej Bystrici ďalší máj, a to v stredu podvečer na parkovisku pri MsÚ.