Počas štvrtého kalendárneho týždňa roku 2013 čaká Banskú Bystricu premenlivé zimné počasie, v ktorom sa vystrieda dážď i sneženie.

Foto: il. BBonline.sk (Branislav Račko)

Pondelok bude nepríjemný najmä z rána pre všetkých, ktorí budú musieť opustiť svoje domovy. Po nedeľňajšom a nočnom mrznúcom mrholení totiž nastala mimoriadne nepríjemná poľadovica. Teploty vzduchu sa ale udržia nad nulou a počas dňa stúpnu až na plus štyri stupne Celzia, pričom počas celého dňa predpovedajú počítačové meteorologické moduly vytrvalý dážď. Pozor! Pre tento deň platí pre náš okres varovanie SHMÚ 1. stupňa pred poľadovicou.

Utorok bude naďalej upršaný a teploty vzduchu sa počas dňa udržia na zhruba troch až štyroch stupňoch Celzia. K večeru začne teplota klesať a ustávajúci dážď sa opäť začne meniť na sneženie.

Streda prinesie prevažne zamračené počasie s teplotami pod bodom mrazu na úrovni približne -3 stupne Celzia. Najmä dopoludnia treba počítať so snežením.

Štvrtok bude opäť oblačný, počas dopoludnia môže slabšie snežiť. Teplota vzduchu sa vyšplhá maximálne na nulu, priemerná denná teplota ale bude okolo -4 stupne Celzia.

Piatok sa bude podobať na štvrtok. Bude oblačný, ale bez zrážok, pri teplote okolo -4 stupne Celzia.

Víkend by mal predbežne priniesť vyjasnenie. V sobotu bude ešte menšia oblačnosť, ktorá sa postupne rozplynie a priemerná denná teplota bude opäť na úrovni okolo -4 stupne Celzia. Rovnaká bude aj nedeľa, kedy sa predbežne nepočíta nad Banskou Bystricou so žiadnou oblačnosťou.