Zrušenie PKO a prenesenie jeho kompetencií pod mestský úrad vyvolalo radu otázok a názorov akým spôsobom by mala byť v meste organizovaná kultúra a čo si pod ňou predstavovať.

FortumNázorovú výmenu, ktorú spustila reorganizácia PKO, využila neformálna skupina Fórum BB, ktorá v minulosti usporiadala viacero diskusných stretnutí na aktuálne mestské témy. Tentoraz sa bude v Stredoslovenskom múzeu o 17:30 rozprávať o smerovaní a budúcnosti kultúry v Banskej Bystrici.

Fórum pod názvom “(ne)kultúra!?” bude diskutovať o koncepcii rozvoja kultúry v meste, spektre kultúrnej ponuky a jej smerovaní a mnohých ďalších problémoch kultúrnej politiky v meste. “Diskusia je nevyhnutným dôsledkom diania okolo kultúry v meste Banská Bystrica a cítili sme potrebu, bohužiaľ, suplovať do istej miery aktivity mestského úradu, ktoré stagnovali,” povedal jeden z organizátorov diskusie Peter Fehér.

Účasť prisľúbili poslanci mestského zastupiteľstva, zodpovední úradníci mestského úradu, prednosta mestského úradu, zástupcovia kultúrnej obce aj mladej generácie, ktorá sa venuje záchrane amfiteátra.