Aj napriek bláznivému aprílovému počasiu sa cez víkend majú športovci na čo tešiť. V sobotu 30. apríla sa bude otvárať cyklotrasa a zároveň druhý ročník Barborskej cesty.

Barborska-cesta-pozvankaSo začiatkom letnej turistickej sezóny bude otvorená cyklotrasa a druhý ročník Barborskej cesty. Podujatie sa začne o 10.00 hod pri Barbakane na Námestí Š. Moyzesa v Banskej Bystrici. Podľa prvotných plánov ho mal prísť  podporiť svojím príhovorom aj samotný Peter Sagan. Úspešný cyklista sa podľa posledných informácií od organizátorov  ospravedlnil a osobne sa podujatia nezúčastní. Poslal však svoj príhovor, ktorý bude prečítaný v rámci otvorenia cyklotrasy a 2. sezóny Barborskej cesty.

Po príhovore všetkých hostí sa účastníci presunú pešo i na bicykloch do Španej Doliny, kde bude prichystané občerstvenie a zábava. Organizátormi sú Občianske združenie Banský región – Terra Montanae, mesto Banská Bystrica a Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko.

Barborská cesta, ktorá sa pýši prekrásnou krajinou, je dlhá 190 kilometrov. Je popretkávaná banskými mestami a ich bohatou históriou. Názov nesie podľa svätej Barbory – patrónky baníkov.