Na druhý zápas skupiny A cestovali banskobystrickí hokejisti do rakúska na ľad EC Red Bull Salzburg. Barani rovnako ako domáci nedokázali v prvom zápase tejto súťaže bodovať a preto sa dal očakávať napínavý súboj.

Už po 25-sekundách sa o rozruch postarali domáci Generous a banskobystrický Patrik Lamper, ktorí zhodili rukavice a rozdali si to v pästnom súboji. O prvú vážnejšiu akciu sa zaslúžil Schiechl v 4. minúte, osamotený pred Lassilom však nepochodil. Hra sa následne vyrovnala a obidve mužstvá hrozili najmä z rýchlych brejkov. Zlomový moment prvej časti a azda aj celého duelu nastal dve minúty pred koncom úvodnej tretiny. Salzburg prežil presilovku baranov a hneď na to inkasoval hosťujúci Dame-Malka trest 2+2 minúty. Rakúsky celok dokázal túto príležitosť zužitkovať a pred odchodom do šatní si vypracoval dvojgólové vedenie. Alexander Rauchenwald po peknej individuálnej akcii otvoril skóre, o 37 sekúnd na to sa k nemu pridal aj spoluhráč Harris a bolo 2:0.

Práve Harris mohol na začiatku prostredného dejstva pridať tretí gól pre domáce farby, avšak jeho strelu zastavila tyč. Následne ukázal svoje kvality aj fínsky gólman Lassila, ktorý zneškodnil trestné strieľanie Raffla a držal baranov nad vodou. Hostia dokázali prežiť oslabenie o dvoch hráčov, ale v hre 5 na 4 už inkasovali. Po Rafflovej strele sa k dorážke dostal Rauchenwald a svojím druhým gólom v stretnutí navýšil náskok Salzburgu na 3:0. A bolo ešte horšie. V 34. minúte zakombinovali Brouillette s Cijanom a druhý menovaný prekonal Lassilu po štvrtýkrát.

Hokejisti spod Urpína dostali v 42. minúte možnosť presilovky po faule Baltrama. Tú však nezahrali ideálne a čas na zdramatizovanie zápasu sa tak krátil. Domáci gólman Gracnar si držal čisté konto a nič na tom nezmenil ani pokus Sedláka z 51. minúty. Efektivita Salzburgu v presilových hrách bola dokonaná v 53. minúte. Krídelník Ryan Duncan prenikol až pred Lassilu a strelou nad lapačku rozhodol o osude stretnutia. V závere sa už skóre nemenilo a zverenci trénera Országha tak z úvodných dvoch duelov Ligy Majstrov nezískali ani bod.

Liga Majstrov Skupina A – 2. kolo – Eisarena Salzburg

EC Red Bull Salzburg vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 19. Rauchenwald (Trattnig), 20. Harris (Welser), 28. Rauchenwald (Raffl), 34. Cijan (Brouillette, Huber), 53. Duncan (Harris, Trattnig).

Zostava EC Red Bull Salzburg: Gracnar – Brouillette, Heinrich, Generous, Trattnig, Pallestrang, Raymond, Viveiros – Duncan, Welser, Harris – Raffl, Rauchenwald, Aleardi – Cijan, Schiechl, Huber – Latusa, Hochkofler, Baltram – Wachter

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, Mihalik, Gründling – Gabor, Lamper, Bortňák – Bubela, Hohmann, Bartánus – Brittain, Belluš, Faille – Češík, Tamáši, Andrisík – Róth

Nulu na bodovom konte môžu barani zmazať v piatok 1. septembra, keď na domácom ľade privítajú Grizzlys Wolfsburg. Úvodné buly je naplánované na 18.00 hod.

Report z prvého zápasu na ľade Wolfsburgu…