Pre banskobystrických hokejistov sezóna 2017/18 odštartovala skôr ako iným tipsportligovým mužstvám. Dnes večer odohrali premiéru v hokejovej lige majstrov na ľade nemeckého Grizzlys Wolfsburg.

Vstup do zápasu baranom vôbec nevyšiel. Nemecký tím si od úvodu vytvoril veľký tlak a odmeny sa dočkal v 6. minúte počas presilovky. Gerrit Fauser skúsil šťastie z ľavého mantinelu a nevýrazná strela prepadla Lukášovi až do brány. Hostia dostali šancu na odpoveď v 9. minúte, keď dostal výhodu presilovej hry. Paradoxne najväčšiu šancu mal Wolfsburg prostredníctvom Dehnera. Túto príležitosť ešte barani ustáli. To sa však nedá povedať o situácii z desiatej minúty. Domáci ešte počas vlastnej oslabovky utiekli vo dvojici a prečíslenie zakončil presnou strelou Hoehenleitner.

Zverenci trénera Országha hru dokázali vyrovnať až v polovici druhej dvadsaťminútovky. Ich najväčšiu šancu mal v 25. minúte Gabor, ktorý obišiel brankára Kuhna, ale puk do prázdnej brány sa mu prepasírovať nepodarilo. Hral sa aktívny hokej a príležitosti sa striedali na obidvoch stranách. Skóre sa menilo až v 35. minúte a na radosť domácich fanúšikov zasvietilo červené svetlo za Lukášom. Foucault predviedol peknú individuálnu akciu, našiel pred bránkou zaparkovaného Riefersa a ten už nemal problém poslať puk do siete. Hostia mohli znížiť v záverečnej minúte druhej časti, strela Dameho-Malku z dobrej pozície však bola nepresná.

To, čo sa Dame-Malkovi neporadilo pred klaksónom prostrednej tretiny, to si vynahradil na začiatku tej tretej. Už po 43-sekundách nahodil puk na Kuhna a domácemu gólmanovi prepadol puk pomedzi betóny – 1:3. Radosť baranov ale dlho netrvala, presne iba 65-sekúnd. Strelu Ankerta tečoval Weiss a vrátil medvede do trojgólového vedenia. To však snahy baranov o zvrat v zápase neutlmilo, naopak. Hostia dostali aj možnosť presilovej hry a aj keď z tej ešte nevyťažili, no krátko po jej skončení, na začiatku 58. minúty sa predsa len podarilo Branislavovi Kubkovi znížiť. Bystričania sa napokon dokázal vyburcovať k záverečnému tlaku, v ktorom ešte skóroval aj Patrik Lamper a uzatvoril tak 17 sekúnd pred koncom stav na konečných 4:3.

„Vôbec nám nevyšiel úvod do stretnutia, hrali sme možno až s príliš veľkým rešpektom, nekorčuľovali sme dobre. V druhej tretine sme začali lepšie ale súper vedel potrestať naše chyby, často sme ich púšťali do prečíslenia a boli fázy hry, kedy sme mohli inkasovať aj viac gólov. V tretej tretine sme už nemali čo stratiť, tlačili sme čoraz viac, vytvorili sme si v závere tlak a boli sme blízko vyrovnania. Žiaľ, nevyšlo to a my sa musíme len poučiť z chýb v prvých dvoch tretinách, potrebujeme lepšie korčuľovať a hlavne sa dobre zregenerovať, pretože už v nedeľu nás čaká ďalší silný súper,“ povedal po zápase tréner Banskej Bystrice Vladimír Országh.

1. kolo Ligy Majstrov – Skupina A – Eis Arena Wolfsburg

Grizzlys Wolfsburg vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)

Góly: 6. Fauser, 10. Hoehenleitner, 35. Riefers, 42. Weiss – 41. Dame-Malka, 58. Kubka, 60. P. Lamper.

Zostava Grizzlys Wolfsburg: Kuhn – Likens, Wurm, Krupp, Sharrow, Dehner, Ankert – Haskins, Furchner, Fauser – Aubin, Karachun, Voakes – Dixon, Weiss, Foucault – Hoehenleitner, Mulock, Riefers.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Gélinas, Dame-Malka, Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Sedlák, Gründling, Hohmann – Bartánus, Tamáši, Bubela – Brittain, Faille, Belluš – Gabor, Bortňák, Lamper – Andrisík, Češík, Róth.

Už v nedeľu 27. augusta čaká na zverencov trénera Országha ďalší duel v lige majstrov na ľade rakúskeho Salzburgu. Začiatok zápasu je naplánovaný na 19.30 hod.