Nový slovenský celovečerný hraný film Attonitas vznikal od roku 2011 v stredoslovenských podmienkach a veľká časť deja sa odohráva priamo v priestoroch schátraného kaštieľa Radvanských. Jeho režisérom je zvolenský herec Jaroslav Mottl, ktorý je v poslednom období známy najmä z pôsobenia v televíznych seriáloch.

Aj napriek ošarpanému vzhľadu stále pomerne zaujímavá stavba stojaca uprostred banskobystrického sídliska, sa v očiach divákov nového slovenského filmu zmení na kaštieľ hrôzy.

Polícia v ňom nájde obhorené mŕtve telo. Študentka Jana má pocit, že je to jej bývalý, ktorému sa po prázdninách nevie dovolať. Navyše, z okna privátu uvidí v noci v okne kaštieľa zvláštne tiene. Jej spolubývajúca, študentka filmovej fakulty Elena, sa vydá aj s Kamilom a kamerou do kaštieľa, aby to bližšie preskúmala. V kaštieli sa ozývajú čudné zvuky, vedľa nich z nevysvetliteľných príčin niečo spadne. To ich presvedčí, aby sa na kaštieľ pripravili dôkladnejšie. O týždeň Jana a jej štyria spolubývajúci z privátu, vybavení kamerami a vysielačkami obsadia na noc kaštieľ s cieľom zachytiť kamerami zvláštne úkazy. Netušia, že to, čomu budú čeliť v najbližších hodinách, bude za hranicami ich chápania aj vlastnej existencie. Situácia sa vymkne spod kontroly a zdá sa, že jediný dôkaz udalostí onoho večera sa nachádza na záznamoch kamier.

V hlavných úlohách sa predstavia mladé slovenské herečky Gabriela Marcinková, ktorá sa presadila už aj v zahraničných projekciách a Petra Blesáková. Tú zas určite spoznajú diváci seriálu Panelák. Takisto z televíznych seriálov je dobre známy Peter Bajerčík, divadelným divákom už určite neuniklo meno Michal Jánoš. Film príde do kín 28. februára 2013.

Odporúčame: FOTO: Radvanský kaštieľ chátral, chátra a asi aj dlho bude…