Banská Bystrica sa stáva novým centrom zaujímavých športových podujatí. Na volejbalové, florbalové či basketbalové turnaje tento krát pozýva Rada študentov. Uskutočnia sa v piatok 20. septembra na Námestí Slobody.

maraton sportu plagat,,Podujatie Maratón športu je otvorené všetkým Banskobystričanom, ktorí majú záujem aktívne tráviť svoj voľný čas. Stačí osloviť priateľov či známych a prihlásiť svoj tím na niektorú z uvedených súťažných disciplín,“ vysvetľuje Veronika Speváková, jedna z organizátoriek.

Táto športová akcia sa začne na Námestí Slobody o 10:30, kde moderátori na pódiu oficiálne predstavia súťažiacich, program podujatia a jeho sprievodné aktivity. Pre účastníkov a divákov pripravila Rada študentov mesta Banská Bystrica aj ochutnávku vegánskej stravy, líčenie či odborné konzultácie o zdravej výžive. Vďačí za to partnerským organizáciám a firmám. Na organizácii podujatia sa podieľa aj OZ Fair play sports.

Dobrú náladu v piatok predobedom prinesie kapela Euphory, svoju šikovnosť zas ukáže žonglér Martin Herian. Džudisti a kapueristi predstavia verejnosti bojové umenia, no a adrenalín v krvi zdvihnú miestni parkouristi.

,,V poobednajších hodinách očakávame aj nezvyčajnú návštevu. Športoví fanúšikovia sa môžu tešiť na známe osobnosti z olympiády či majstrovstiev sveta. Svoju účasť prisľúbil banskobystrický atlét Matej Tóth a bronzová kladivárka z Berlína, Martina Hrašnová,“ prezradila hlavná organizátorka, Kristína Bílková.

Rada študentov mesta Banská Bystrica zorganizuje Maratón športu ako súčasť projektu Zapoj seba, spoznaj veľa, ktorý finanče podporila Európska komisia cez program Mládež v akcii.