Prvoligista z Moldavy nad Bodvou vypadol v prvom kole Slovenského pohára s treťoligovou Kremničkou. Vedenie klubu sa s tým nevie zmieriť. V kabíne začali lietať pokuty.

V banskobystrickej mestskej časti sa v stredu zrodilo najväčšie prekvapenie úvodného kola druhej najvýznamnejšej domácej pohárovej súťaže. Účastník III. Ligy, Kremnička, najmä vďaka vynikajúcemu brankárovi Kaczorekovi a kolektívnemu výkonu šokujúco porazil o dve súťaže vyššie hrajúci FK Bodva Moldava nad Bodvou 1:0.

Manažér východniarov Vladimír Popovič bol z nečakaného vyradenia svojho mužstva veľmi rozhorčený. „Hráči zápas doslova odchodili. Zrejme si mysleli, že keď zdolali Liptovský Mikuláš 6:0, futbalisti Kremničky si pred nimi ľahnú na zem. Na ihrisku sme vyzerali akoby bez záujmu, z čoho sme maximálne rozčarovaní,“ skonštatoval pre portál profutbal.sk nahnevaný Popovič.

Hráčov Moldavy neminú tresty. Zahanbujúce vypadnutie si odnesie ich peňaženka.Pristúpime k finančným trestom a to takým, že si hráči zapamätajú, s kým, kde a kedy vypadli. Mali sme za cieľ ísť čo najďalej. Všetci sme veľmi sklamaní a na náš hráčsky kolektív veľmi nahnevaní,“ dodal Popovič.

Tréner FK Bodva, Ladislav Molnár, Banskobystričanom dobre známy aj z pôsobenia v Dukle, zatiaľ môže byť pokojný. Voči jeho osobe sa totiž žiadne dôsledky za zbabraný výkon vyvodzovať nebudú. Ak však Moldava bude naďalej pokračovať v nevyrovnaných výkonoch, nie je vylúčené, že v dohľadnej dobe sa na východe dočkajú zmeny aj na poste lodivoda.

Naopak, v tábore Kremničky netrpezlivo očakávajú žreb druhého kola Slovenského pohára. Nie je vylúčené, že ten im prisúdi atraktívneho súpera, napr. z Corgoň ligy. Už postupom z úvodného zápasu však treťoligista svoj cieľ určite naplnil.

Prečítajte si našu reportáž zo zápasu: Molnár z Kremničky so sklonenou hlavou!