Futbalisti treťoligového ŠK Kremnička prekvapili futbalové Slovensko. V prvom kole Slovenského pohára totiž v utorok podvečer na domácom trávniku zdodalili prvoligistu FK Bodva Moldava nad Bodvou.

ŠK Kremnička – FK Bodva Moldava nad Bodvou 1:0 (0:0)

Gól: 55. Jobko. ŽK: 12. Ševčík, 26. Rapčan, 45. Kubát – 21. Gavlák. Pred  200 divákmi rozhodovali Ježík, Sluk, Vitko.

ŠK Kremnička: Kaczorek – Kolofík, Rusnák, Hurík, Murgaš, Jobko, (90. Pavlovič) Ševčík, Rapčan, Bíreš (74. Beňák), Schober, Kubát (67. Kollár).

Základná zostava FK Bodva: Vojtaško – Kokanovič, Hanzuš, Brezničan, T. Pančík, Ribár, Nemček, Kováč, Horváth, Smrek, Gavlák. Do hry naskočili aj: Brezina, Timkovič, Pacanda.

Už úvod duelu naznačil, že rozdiel štvrtej a druhej najvyššej súťaže u nás vôbec nemusí byť tak vysoký, ako sa na prvý pohľad zdá. Favorit začal hroziť ako prvý. Najzaujímavejšie z tejto snahy vyznieva 8. minúta, keď hlavičkoval vedľa Kaczorekovej brány hosťujúci Kováč. Ako minúty pribúdali domáci spozorovali, že súper môže byť viac ako hrateľný. V 22. minúte Kremnička zatlačila natoľko, že snáď aj minútu jej hráči bojovali, hlavičkovali a vykopávali v šestnástke súpera. K finálnemu zakončeniu sa dostal Rusnák, ale aj jeho strelu obrancovia Moldavy zblokovali. V Molnárovom tíme sa počas celého prvého polčasu ukazoval výborne najmladší hráč zostavy hostí – Anton Ribár. Ten po ľavom krídle ťahal každú vážnejšiu šancu bielo-modrých. Sám sa zo strany pokúsil ohroziť Kaczoreka v 29. minúte, ale nebol úspešný. Tomu však v prvom polčase nedal vydýchnuť niekto iný. Domáci gólman si totiž musel v 31., ale aj o desať minút na to v 41. minúte poradiť so strelami Martina Kováča. Obe postava zápasu skvele vytlačila. Štandardné situácie v podaní hosťujúceho Tomáša Pančíka znamenali pre domácich vždy nebezpečenstvo. V 35. minúte takou totiž sám opečiatkoval žrď brány Kremničky.

V druhom dejstve už Balážovi zverenci vedeli, že sa nemusia báť pritlačiť na súpera. Lenže ani ten nevybehol na Kremničku ustráchane. Naopak, už v 49. minúte poriadne natiahol Kaczoreka Pacanda. V 55. minúte však už prišla pekná akcia domáceho tímu. Loptu si na jej konci v strede poľa pekne spracoval Marek Jobko a prekonal brankára hostí Vojtaška. Kremnička z tlaku nepoľavila, naopak desať minút po góle bol blízko k zvýšeniu, podobne zo stredu strieľajúci Ševčík. Z následného protiútoku mohli vyrovnať hostia, lenže Timkovič mierili vedľa. Východniarom jednoducho nebolo súdené na brehu Hrona skórovať. Navyše, keď v 70. minúte silu domácich opäť slušnou strelou tesne vedľa pripomenul Bíreš. V 76. minúte už Kremnička mala na mále, keď hostia takmer panenkovsky vyrovnali. Po dlhotrvajúcom tlaku Molnárovcov skončila lopta na hornej žrdi domácej brány, odkiaľ sa ale na výdych takmer všetkých fanúšikov neodrazila do Kaczorekovej svätyne, ale späť do hry. Ešte aj v 90. minúte nechýbalo veľa, aby zápas dospel k penaltám. Lenže pri prekonaní domáceho brankára stál Brezina v ofsajde.

Nováčik prvej ligy tak pokračuje v nevyrovnaných výkonoch. Naopak Kremničku čaká historický moment. Štart v druhom kole Slovenského pohára, kde sa už môže stretnúť aj s Corgoňligistami.