Hokejisti HC ’05 si letnú prípravu už vo štvrtok o 17-tej hodine spestria futbalovým zápasom v neďalekej Ľubietovej. Ich súperom na miestnom futbalovom ihrisku bude tamojší FK Baník.

Známe hokejové mená, reprezentantov a ligových hráčov hokeja pod vedením trénera Vladimíra Országha s futbalovou loptou na verejnosti často neuvidíte. Tentokrát si Češík, Lamper, Lunter, Bartánus, Bortňák, Kubka, Ďatelinka, Grudling či mladíci Tamáši, Róth, Andrisík a ďalší skúsia, aké by to bolo, keby sa venovali inému z najpopulárnejších športov.

“Pre nás v Ľubietovej je veľkou cťou privítať na našom ihrisku úradujúcich hokejových šampiónov a byť súčasťou ich letnej prípravy na novú sezónu. Je to odmena pre hráčov, funkcionárov, ale aj pre našich verných fanúšikov za úspešnú sezónu. Očakávame, že príde veľa fanúšikov nielen z Ľubietovej, ale aj okolitých obcí a, samozrejme, aj z Banskej Bystrice. Berieme to to ako skvelú príležitosť zviditeľniť náš klub a motivovať našich mladších žiakov a prípravkárov. Veríme, že akcia bude úspešná a diváci si prídu na svoje,” hovorí Leoš Turčan, ktorý je trénerom FK Baník Ľubietová. On, ako aj množstvo členov tímu pritom patrí medzi dlhoročných fanúšikov banskobystrického hokeja.

Tím z Ľubietovej je priebežne na ôsmom mieste tabuľky Druhej triedy skupiny A Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica. Pre futbalistov niekdajšieho banského mestečka a dnes obce neďaleko krajského mesta to bude zároveň príprava na posledný zápas sezóny, ktorý odohrajú cez víkend – v sobotu od 13.30 na domácom trávniku proti Riečke.