V hokejovom klube HC ’05 Banská Bystrica bude pokračovať až pätica hráčov, ktorí obliekali dres s baranom na hrudi aj počas nedávno skončenej sezóny. Klub o tom informoval prostredníctvom svojej webovej stránky.

K trojici Tamáši, Výhonský a Kabáč, ktorých zotrvanie klub z Banskej Bystrice avizoval počas stredy 4. mája, pribudla dvojica Dávid Šoltés a Matej Bača. Všetci piati menovaní vyjadrili prostredníctvom stránky hc05.sk presvedčenie, že tvorili v kabíne dobrú partiu, ktorá má na to, aby siahala na vyššie méty.

Tamáši, ktorý bojuje o miestenku na tohtoročné Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, pre klubový web „baranov“ uviedol: „V Banskej Bystrici som spokojný. Svoju rolu zohral aj fakt, že budúca sezóna sa bude niesť v znamení storočnice hokeja v Banskej Bystrici, čo znamená, že v klube budú tie najvyššie ambície. Určite by som bol rád, keby sa v tak významnom roku podarilo spraviť úspech a ja by som určite chcel byť pri tom.“

Stále len 24-ročný dvojnásobný šampión Slovenska počas vlaňajšej sezóny prvýkrát v profesionálnej kariére prekonal métu 20 bodov a celkovo ich v súčte s vyraďovacou časťou získal 24 (9+15). V podobnom duchu ako Tamáši sa vyjadrili i Kabáč a Výhonský.

S mužstvom „baranov“ ostáva aj produktívny útočník Dávid Šoltés, ktorý v minulosti oslavoval s Banskou Bystricou zisk majstrovského titulu. Bolo to v sezóne 2018/2019, kedy Banskobystričania zavŕšili zlatý „hetrik“. Podobne ako Tamáši, aj Šoltés prežil vlani z individuálneho hľadiska výbornú sezónu. Po skončení sezóny mu v kolónke počtu bodov svietilo číslo 36 (15+21).

„Som v Bystrici už dlhšie a som tam veľmi spokojný, páči sa mi tam. Nová sezóna sa bude niesť v znamení storočnice hokeja v Banskej Bystrici, takže sa skladá dobrý tím. Sme tam dobrá partia, ostáva veľa chalanov z minulej sezóny, takže vyzerá to zatiaľ super. Od sezóny očakávam, že budeme počas základnej časti v tabuľke na vyšších miestach a že v play-off pôjdeme ďalej,“ prezradil pre hc05.sk Dávid Šoltés.

Posledným hráčom, ktorého predĺženie zmluvy vedenie Banskej Bystrice zverejnilo, je Matej Bača. Ten prišiel pod Urpín počas vlaňajšej sezóny, výmenou za Mateja Galbavého. Aj napriek tomu, že Bača hráva na pozícii obrancu, niekoľkokrát zaskakoval aj na pozícii krídla. Zrejme aj jeho univerzálne schopnosti zaujali realizačný tím trojnásobných majstrov.

„Mojou najväčšou motiváciou podpísať zmluvu na ďalšiu sezónu bolo to, že mám stále pocit, že sme minulú sezónu nedokončili našu misiu, ktorú sme mali a preto by som sa chcel svojou prácou zapríčiniť o to, aby sme spoločne vrátili Banskú Bystricu tam kde patrí, a to je na horné poschodia tabuľky,“ uviedol po podpise zmluvy Matej Bača.