Napriek vymenovaniu novej vlády v takmer tridsiatke slovenských miest a asi pätnástke miest v zahraničí pokračovali protesty Za slušné Slovensko. Kvôli veľkonočným trhom sa banskobystrický protest presunul z Námestia SNP na Námestie slobody.

Ako na úvod uviedol jeden z organizátorov banskobystrického protestu Jerguš Ridzoň, touto cestou chceli ešte naposledy vyzvať Národnú radu, aby nevyjadrila podporu novej vláde, ktorá podľa nich nie je odpoveďou na požiadavky ulice. „Pripravili sme na pódiu štyri stoličky, ktoré sú pripravené pre štyroch poslancov, u ktorých sa veríme ozve svedomie, vypočujú hlas ulice a túto vládu nepodporia,“ povedal Ridzoň na margo avizovanej podpory väčšiny – 79 poslancov v NRSR pre novú vládu.

Protest sa niesol v pokojnejšej atmosfére, než predchádzajúce na Námestí SNP. Tentokrát naň prišlo približne tisícdvesto ľudí. V jeho dramaturgii prevažovali hudobné vystúpenia. Na pódiu sa predstavil napríklad aj spevák Juraj Hnilica a hymnu zaspieval spevák kapely Korben Dallas Juraj Benetin, ktorý ju v uplynulých týždňoch spieval aj na záver protestov v hlavnom meste.

Medzi rečníkmi na pódiu boli napríklad Michal Karako z iniciatívy Zabudnuté Slovensko, novinárka Ľuba Lesná či Ivana Figuli z Via Iuris, ktorá prezentovala výzvu Chceme veriť. Protestujúci pri ich príhovoroch opäť skandovali najmä heslá ako „nestačí“ či požiadavku na predčasné voľby.

„Premiérom sa stal človek, ktorý má kvôli národnej doméne slovensko.sk na hlave také maslo, že by mohlo byť na prednej stránke letákov z Kauflandu. Šéfom polície je stále človek, ktorý je priamo napojený na oligarchiu. Ministerka kultúry preberá absurdné výroky premiéra o konšpiráciách a Sorosovi. Pani Laššáková, myslím že netreba spomínať aj to, že ste za prezidentom prišli, ako zo zemiakovej brigády. Ako Bystričan sa najmä kvôli tomu Sorošovi za vás hanbím. A ako občan nemám dôveru vo vašu kompetentnosť a schopnosť viesť rezort kultúry. Samozrejme, že máme pochybnosti, keď minister vnútra nevie nič o činnosti polície a prokuratúry,“ vymenúval dôvody pokračujúcej nespokojnosti protestujúcich na pódiu aktivista a hudobník Jakub Pohle.

Organizátori avizovali, že protesty už na budúci týždeň kvôli veľkonočným sviatkom pokračovať nebudú, avšak reakcie politikov na dianie budú ďalej sledovať a ďalšie protesty nevylúčili.

Hlas protestujúcich oslabol po štvrtkovom vymenovaní novej vlády premiéra Petra Pellegriniho  (SMER-SD) prezidentom Andrejom Kiskom. Iniciátori protestov z Bratislavy následne zrušili tamojší piatkový protest a uviedli, že chcú teraz nechať priestor politikom na vyriešenie situácie. Urobili tak navzdory tomu, že ústrednou témou posledných protestov boli požiadavky na predčasné voľby, ktoré sa v prípade získania dôvery vlády v parlamente určite neuskutočnia.

Aj po zrušení hlavného protestu, sa však opäť zišlo asi 25-tisíc ľudí aj v hlavnom meste, kde študenti zorganizovali pochod pod názvom Nie je nám to jedno. Časť ľudí tam napokon protestovala aj pred budovou parlamentu. Tisícky či stovky ľudí, v menšej miere než v uplynulých týždňoch, protestovali aj v ďalších mestách.