Dobrý pocit zo seba samého, vynikajúca kondícia, sila, vyrovnaná psychika a vysoká sebadôvera. Časté atribúty, ktoré by sme chceli mať keď vybehneme na pláž, či kúpalisko, ale namiesto toho máme často zo seba „mindráky.“ Mnohí z nás preto neraz uvažujú nad rôznymi diétami, ktoré ale často prinášajú opačný efekt. O tom, ako začať, mať radosť z cvičenia a získať správne návyky vám poradia počas Dňa otvorených dverí v Centre funkčného tréningu. 

Každý jeden z nás to pozná. Po skončení zimy a s nástupom jari, sa čoraz častejšie začíname obzerať v zrkadle a dávame si záväzky či predsavzatia s cieľom zlepšiť svoju postavu a dohnať zameškané. Často to začína kúpou permanentky do „fitka“, kde neraz bez akejkoľvek koncepcie cvičíme všetko od výmyslu sveta, pokiaľ si nespôsobíme úraz alebo to jednoducho „neprepálime“, a je po cvičení. „Neraz sa stretávame s tým, že k nám prichádzajú ľudia s vetou, že už skúsili všetko a stále nedosiahli svoje ciele,” uviedol hlavný tréner Centra funkčného tréningu Marek Weiss.

Problémom je nesprávna predstava, že cvičenie a tréning je len o nekonečnom dvíhaní činiek, tvrdom odriekaní a prísnych diétach. „Všetky tieto predstavy sa snažíme vyvrátiť a ukázať našim návštevníkom, že cvičenie je hlavne o dobrom pocite zo seba samého, dobrej nálady, prirodzenej radosti z pohybu, ktorá sa neskôr pretaví do pozitívnych výsledkov, ktoré zákonite po čase prídu,povedal Marek Weiss. Zároveň dodal, že tento štýl sa snažia osobitne predviesť deťom, ktoré v dnešnej dobe majú problém s nadváhou, slabšou motorikou a pohybom. „Keďže sa chceme podeliť s našimi skúsenosťami, ukázať ako nájsť radosť z pohybu a zároveň dosiahnuť výsledky, organizujeme Deň otvorených dverí. DoD pre deti, ale aj pre dospelých, kde si budú môcť všetci vyskúšať rôzne formy služieb a tréningov v športovom centre funkčného tréningu,“ uzavrel Marek Weiss.

Deň otvorených dverí sa uskutoční v sobotu 27. mája o 9.00 hod v Centre funkčného tréningu na Kukučínovej 8 v Banskej Bystrici, kde bude čakať na návštevníkov bohatý program.

Program:

9.00 hod otvorenie novej zóny za prítomnosti ambasádorov športového mesta Banská Bystrica
10.00 hod detský skupinový tréning pre deti od 4 do 12 rokov
11.00 hod skupinový (silovo-kondičný) tréning pod vedením trénerov
12.00 hod gymnastický tréning pre dospelých i juniorov
13.00 hod pohybovo-nápravný silový tréning pre dospelých
14.00 hod priestor vyhradený na konzultácie a diskusiu

Počas podujatia DoD bude prebiehať aj ochutnávka zdravej a chutnej výživy či doplnkov. Rovnako bude k dispozícii 15-20 min. poradenstvo a masáž od odborníka, telesná analýza (podiel tuku a svalov v tele, metabolický vek, bazálny metabolizmus,..) a diskusia a otázky na odborníkov.

V rámci dňa otvorených dverí budú všetky služby poskytované zdarma. Pre viac informácií odporúčame sledovať sociálne médiá, ako napr. udalosť na facebook.com/cftbb alebo sa informovať u organizátorov.