Králiky privítajú tento víkend tisícky návštevníkov. Po dvojročnej prestávke sa tam vracajú preteky psích záprahov. Visegrad Cup čakajú ideálne snehové podmienky a návštevníkov okrem športových zážitkov a pohľadu na unikátne psie plemená aj sprievodný kultúrny program.

Psie_zaprahy_Kraliky_18.2.2012_190Preteky psích záprahov boli na Králikoch naposledy v roku 2012. Snehové podmienky v posledných dvoch rokoch ale ich organizáciu nedovolili. Aj aktuálny ročník už musel byť preložený z pôvodne plánovaného termínu v závere januára. Tentokrát je ale všetko pripravené a trate medzi Králikmi a Tajovom, ktoré z veľkej časti inak slúžia bežkárom, už boli upravené a čakajú na príchod pretekárov. Samotní bežkári ale môžu rovnako prísť pretekárov podporiť, pretože svoje trate budú mať i počas víkendu prístupné.

Organizátori počítali pre pôvodný termín až so šesťdesiatkou musherov, v tomto náhradnom termíne by sa na štart malo postaviť takmer päť desiatok pretekárov z Maďarska, Slovenska, Poľska a Českej republiky. Minulý rok sa na Králikoch kvôli nepriaznivým snehovým podmienkam neuskutočnili Majstrovstvá Európy FISTC. Práve tohtoročný Visegrad Cup by mal byť generálkou na prípadný návrat Majstrovstiev Európy do tohto regiónu v budúcom roku.

Organizátori pre návštevníkov pripravujú záchytné parkoviská, malo by tiež dôjsť k posilneniu bežnej prímestskej autobusovej dopravy na Králiky. Centrom diania bude areál štadióna bežeckého lyžovania na Králikoch, kde budú počas oboch dní pre návštevníkov pripravené sprievodné podujatia a samozrejme i stánky s občerstvením. Podujatie usporadúva Mesto Banská Bystrica, obec Králiky, Slovenský klub severských a japonských plemien a Správa športových a telovýchovných zariadení mesta.

Program pretekov psích záprahov VISEGRAD CUP

14.2. 2015 (sobota)

9.30 h – slávnostné otvorenie
10.00 h – štart prvého kola
12.00 h – 16.00 h – sprievodný kultúrny program

15.2. 2015 (nedeľa)

10.00 h – štart druhého kola
12.00 h – 15.00 h – sprievodný kultúrny program
15.30 h – slávnostné vyhlásenie víťazov