Jánošík-po-tristo-rokochUž viackrát sme vás na portáli BBonline.sk informovali o pripravovanom vystúpení Radošinského naivného divadla v Banskej Bystrici. To sa nezadržateľne priblížilo a už v pondelok 26. a utorok 27. augusta si obnoveného Jááánošíííka budete môcť vychutnať aj vy.

Je to presne tristo rokov, čo slávneho slovenského hrdinu a zbojníka povesili. V roku 1970 si Radošinci na Jánošíka spomenuli prvýkrát a hra, o ktorej sa dnes učí v školách, je najviac reprízovaným pôvodným slovenským dramatickým titulom. Obnovený Jááánošííík prináša opäť nezabudnuteľné scénky, piesne a glosy. Aj vy si tak môžete prísť dať letné rande s RND a jeho skvelými hercami. Okrem Stanislava Štepku v tejto hre uvidíte napríklad aj Svätopluka Malachovského, Reného Štúra či Michala Kubovčíka, sestry Petru a Luciu Molnárové a mnohých ďalších. Hra v réžii Juraja Nvotu je zárukou úsmevov na tvári každého diváka. Radošinské naivné divadlo odohrá v Banskej Bystrici dve predstavenia, a to už v pondelok 26. a utorok 27. augusta vždy so začiatkom o 20.00 h. Park pod pamätníkom bude uzatvorený a do areálu budú vpustení len diváci so zakúpenými vstupenkami.

janosik3Lístky sú ešte stále v predaji v dvoch cenových kategóriách 16 a 14 Eur a to v Informačnom centre mesta na Radnici a tiež prostredníctvom siete ticketportal.sk a samozrejme v predaji budú aj priamo na pokladniach pri vstupoch do ohradeného areálu večer pred predstaveniami. Portál BBonline.sk vám priniesol aj súťaž o voľné lístky, ktorých výherkyňou sa Andrea Bérešová.

Organizátori upozorňujú, že podujatie sa koná za každého počasia, pričom ale platí zákaz používania dáždnikov a v prípade nepriaznivého počasia (čítajte upozornenie nižšie) je tak potrebné priniesť si pršiplášte.  Podľa predbežnej predpovede počasia by sa ale po oba večery výraznejšie zrážky mali Banskej Bystrici vyhnúť.

UPOZORNENIE: PKO Banská Bystrica informuje divákov predstavení RND, že po oba dni bude zabezpečené prestrešené hľadisko.