Lokálna prietrž mračien v utorok popoludní zasiahla síce len časť Banskej Bystrice, no dokázala za krátky čas spôsobiť výrazné problémy.

13690923_10205684729551387_5283115872697103196_oMedzi štvrtou a piatou popoludní spadlo na Fončorde podľa meraní Slovenského hydrometeorologického ústavu, ktorý v tejto lokalite má svoju regionálnu stanicu, celkom 29 milimetrov zrážok. S týmito zrážkami si nedokázali v tejto lokalite poradiť viaceré uličné vpuste na odtok zrážkovej vody a problémy tak vznikali aj na cestných komunikáciách. Najväčšie problémy zaznamenali naši čitatelia na Tulskej či Moskovskej ulici, odkiaľ nám zaslali fotografie. Blízke stavby navyše znamenali zabahnenie jednotlivých ulíc. Prietrž ale znamenala zaliatie ulíc aj v ďalších lokalitách, napríklad na ulici Stupy, čo dokumentuje posledná fotografia v galérii.

Na Moskovskej ulici museli dokonca zasahovať aj hasiči, ktorí mali ohlásené vytápanie vchodov bytoviek v lokalite. Podľa informácií od oddelenia operačného riadenia a integrovaného záchranného systému Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici zasahovali na mieste traja príslušníci s príslušnou technikou.

Naplnila sa tak výstraha SHMÚ, ktorý pred búrkami s výraznejšími dažďovými zrážkami vydal pre utorok varovanie. Rovnaké varovanie ale platí v našom okrese aj pre stredu, a to od 10-tej do 20-tej hodiny večer. Pokračujúci daždivý charakter počasia bude znamenať v nasledujúcich dňoch aj postupný pokles teplôt vzduchu. Viac sa už dočítate v predpovedi počasia pre Banskú Bystricu na našom portáli.