Už tento víkend, v piatok 3. a sobotu 4. júla, sa uskutoční druhý ročník festivalu URPÍN FEST, ktorý organizuje banskobystrické Občianske združenie URPÍN v spolupráci s Tartaros RC. Dohromady vystúpi 28 kapiel na troch pódiach.

Urpin Fest 2015Program sa bude konať na dvoch miestach – piatok v banskobystrickom Rock Clube Tartaros a sobota v Autocamping Kováčová.

Hlavnou hviezdou celého programu je česká punkrocková legenda TŘI SESTRY, ktorá sa predstaví v sobotu. Okrem nich vystúpia na Kováčovej striedavo na dvoch pódiach ešte rockovica pretkaná gajdami Pipes And Pints, ďalej kapely Hasiaci Prístroj, Konflikt, Karpina, Liquid Boogie Roll, Hospital Bukra, Sitňan, Maria Chuana, Vlastný Názor, Š.H.T., Tritorr, Cascabel, Caliber X, Búrka, ABBa, ale aj aktuálni víťazi Wacken Metal Battle Slovakia, kapela Renaissense.

Deň predtým, 3. júla, sa program uskutoční v Tartaros Rock Clube. Hlavnou hviezdou je middle eastern/extreme metalová formácia MELECHESH. Okrem nich sa predstavia SEAR BLISS z Maďarska, ARMADA z Mexika, ďalej kapely Netherfell, Mord’AStigmata, Lacrima či Liquid Space 9. Zo slovenských kapiel sú to ABSTRACT, Obliterate, Attack Of Rage a Dead Garden.

Predpredaj je ukončený, vstupné na piatok činí 25 €, na sobotu 20 €, dvojdňové permanentky za 30 €.