Počas uplynulého víkendu boli v regióne naplánované hneď viaceré zaujímavé futbalové turnaje klubov z nižších súťaží.

Futbalový turnaj o pohár starostu obce Priechod

Atraktívny turnaj sa v nedeľu 15. júla odohral v Priechode, kde piatoligový účastník privítal svojho ligového konkurenta zo Sásovej, treťoligovú Kremničku a juniorku banskobystrickej Dukly.

Prvý zápas turnaja obstaral domáci OFK 1950 Priechod a ŠK Kremnička, výsledkom bola výhra treťoligistu v pomere 0:4, kde sa blysol hetrikom kanonier Marek Jobko. V druhom zápase Dukla „B“ zdolala Sásovú 2:0. V ďalších zápasoch si sily zmerali ligoví konkurenti. Najskôr si Priechod napravil reputáciu výhrou nad Sásovou 3:0 a v malom finále turnaja vyhrala rezerva Dukly nad Kremničkou po dramatickom priebehu 3:2 a stala sa víťazom turnaja. Druhá skončila Kremnička, bronz po vlaňajšku obhájil domáci Priechod.

Najlepším hráčom turnaja sa stal Denis Urgela z Dukly, ktorý je už v súčasnosti aj členom širšieho kádra prvého tímu celku z najvyššej súťaže. Najlepší strelec bol so štyrmi gólmi Marek Jobko z Kremničky a za najlepšieho brankára bol vyhlásený Marek Chromek z domáceho OFK 1950 Priechod.

Turnaj pri príležitosti polstoročnice futbalu na Mičinej

Oslava päťdesiatich rokov organizovaného futbalu v obci je bez futbalového turnaja nepredstaviteľná. Vedia to aj na Hornej Mičinej, kde usporiadali turnaj za účasti ŠK Hrochoť, Mladosti Lučatín a klubu FK Bacúch 09. V prvom stretnutí si Hrochoťania zabezpečili miestenku vo finále po jednoznačnom víťazstve 2:10 nad Lučatínom. O všetky góly finalistov sa postaral Robo Sláva. O voľné miesto vo finále sa pobila Mičiná s Bacúchom a usporiadateľský klub sa musel po prehre 2:4 uspokojiť so súbojom o tretie miesto. Po tomto zápase nasledoval priateľský zápas internacionálov Mičinej a Rakytoviec. Remíza 2:2 bola zaslúžená, no niekto vyhrať musel a boli to Rakytovce, ktoré sa z pokutových kopov ani raz nepomýlili. V zápase o tretie miesto zvíťazil Lučatín nad Mičinou 7:4 a vo finále to bol opäť koncert Roba Slávu, ktorý so svojimi spoluhráčmi deklasovali Bacúšanov 9:0.

Turnaj rivalov na Horných Pršanoch

Do tretice tu máme turnaj z Horných Pršian, ktorého sa zúčastnili aj hráči Jakuba – postupujúceho celku do I.triedy a zo susednej obce zavítali rivali Slovana Malachov.

Derby zápas sa skončil lepšie pre Malachov, ktorý vyhral 2:1, no na Jakubčanov už boli Slovanisti prikrátki, keď im podľahli 3:5. Ani domáci nestačili na Sokol Jakub, ktorý sa po víťazstve 3:0 radoval aj z celkového víťazstva na turnaji pred druhým Malachovom a tretími Hornými Pršanmi.

Fanúšikovia futbalových turnajov sa môžu tešiť aj na ďalšie futbalové sviatky v okolí Banskej Bystrice už tento víkend. Futbalom ožije ako obec Králiky, tak aj Hrochoť a až trojdňový dorastenecký turnaj SNP v Kremničke a na Mičinej organizuje Dukla Banská Bystrica. Tu sa okrem usporiadateľov turnaja a prvoligových klubov zo Slovenska predstavia aj mladí hráči Baníka Ostrava a ETO Györ.