V priestoroch Europa Shopping Center sa v prvú augustovú sobotu uskutoční piaty ročník 3×3 Basket Banská Bystrica, turnaja v 3×3 basketbale. Novej disciplíne zaradenej do programu olympijských hier.

Po roku sa znovu môžete tešiť na kvalitný basketbal v meste pod Urpínom, a to už v sobotu 4. augusta. Po úspešných troch ročníkoch s festivalom The Legits Blast sa turnaj bude konať opäť samostatne, a to vo vnútorných priestoroch nákupného centra, kde bude pripravený hlavný hrací kurt. Pred hlavným vchodom do nákupného centra bude rozcvičovací kurt s ďalšími aktivitami pre návštevníkov.

„Každý rok sa snažíme priniesť niečo nové a pridať na kvalite, a preto sme sa tento rok rozhodli spraviť turnaj len pre Elitnú kategóriu mužských tímov. Hráči opäť zabojujú o postup na challenger v Ľubľane a zaujímavé prize money v celkovej hodnote 1000€. O turnaj svojou registráciou prejavili záujem kvalitné slovenské ale aj európske tímy. Očakávame zatiaľ tri tímy zo Srbska, po jednom zo Slovinska, Litvy, Bosny a Hercegoviny a päť domácich slovenských tímov,“ priblížil organizátor turnaja Peter Sliacky.

Diváci a priaznivci športu sa budú mať na čo pozerať, ale nielen to.

Pripravená bude aj obľúbená súťaž v smečovaní a rôzne strelecké súťaže, do ktorých sa môžu zapojiť aj diváci a vyhrať zaujímavé vecné ceny od partnerov podujatia.

3×3 Basket 2018 Teaser

Sleduj upútavku na tohtoročný @3×3 Basket Banská Bystrica 2018 – Satellite to Ljubljana. Navnaď sa a zaregistruj svoj tím, alebo príď povzbudiť top hráčov Európy, ktorí zabojujú o postup na Challenger do Ľubľany a 700€ prize money. Tešíme sa na tebe 4. 8. 2018 v @Europa SC!Whatch the teaser on 3×3 Basket Banská Bystrica 2018! Register your team and come on 4. August 2018 to Banská Bystrica. You can win the ticket to Cedevita Ljubljana Challenger and 700 € prize money. We are looking forward to you!#3x3Basket #FIBA3x3 #3x3basketball

Uverejnil používateľ 3×3 Basket Banská Bystrica Nedeľa 22. júla 2018

Príďte sa pozrieť. Už v sobotu 4. augusta na najlepší 3×3 basketbal na Slovensku. Turnaj začne v dopoludňajších hodinách o 10.00 h a vyvrcholí finálovým zápasom o 19.00 h. Viac informácií o turnaji, ako aj vrcholiacej možnosti prihlásiť svoj tím, nájdete na webe podujatia www.3x3basket.sk.

Fotoreportáž z uplynulého ročníka podujatia nájdete na BBonline.sk.