Aj tento rok bol súčasťou hip-hop festivalu The Legits Blast turnaj v 3×3 basketbale. Banskobystrickí organizátori dokázali prilákať tímy z viacerých krajín, a to vďaka kvalifikácii na Ljubljana Challenger 2017.

K festivalu pouličnej hudby a tanca patrí aj šport ulice, akým basketbal na jeden kôš bezpochyby je. Takzvaný 3×3 basketbal si získava čoraz väčšiu popularitu a výnimočne obsadený turnaj bol aj tento rok súčasťou festivalu The Legits Blast. Na špeciálne pripravených basketbalových kurtoch na hornom parkovisku Europa SC sa v sobotu predstavilo sedemdesiat basketbalistov.

Víťazom sa spomedzi dvanástky zúčastnených družstiev stal český tím streetsportline.eu v zložení Ondřej Dygrýn, Ondřej Šiška, Roman Zachrla a Vojtěch Rudický. Ten vo finále porazil srbské družstvo Autokuca Sekulic v pomere 21:19.

Ešte predtým sa rozhodlo aj o víťazovi turnaja miešaných družstiev, spomedzi sedmičky zúčastnených. Z víťazstva sa tešilo bratislavské družstvo Zimný vánok v zložení Juraj Krajčír, Jaroslav Ciho, Miroslav Král a Sandra Hujsiová. Tí porazili vo finále mixu družstvo Stred 1 zložené z basketbalistov z Ružomberka v pomere 17:8. Výsledky turnaja sú k dispozícii online.

Víťazi mužskej kategórie vďaka víťazstvu na banskobystrickom podujatí pocestujú na podujatie Ljubljana Challenger 2017, z ktorého sa dá priamo kvalifikovať na Debrecen World Tour Masters.