Zberatelia suvenírových eurobankoviek si v najbližších dňoch môžu obohatiť svoje zbierky až tromi novými exemplármi.  

Všetky tri nové suvenírové eurobankovky vychádzajú pri príležitosti podujatí, ktoré sa v Banskej Bystrici uskutočnia na prelome augusta a septembra.

Pri príležitosti osláv 75. výročia Slovenského národného povstania Múzeum SNP v Banskej Bystrici spustí predaj tretej limitovanej série suvenírovej nulovej eurobankovky. Jej hlavným motívom je dopravné a bombardovacie lietadlo typu Li-2, ktoré je pri vstupe do areálu múzea

Predaj eurobankovky sa začne v stredu 28. augusta o 12:00 h v Čižmárskej bašte. Do predaja bude uvedených 10 tisíc kusov, pričom jeden záujemca si môže zakúpiť maximálne tri kusy. Cena eurobankovky je 2 eurá.

Ďalšiu suvenírovú nulovú eurobankovku vydáva Mesto Banská Bystrica pri príležitosti 362. Radvanského jarmoku a 2. ročníka podujatia Slovenský deň kroja. Túto bankovku si záujemcovia môžu kúpiť počas celého týždňa od 2. do 8. septembra a to až na troch miestach v Banskej Bystrici – v Informačnom centre v priestoroch Radnice na Námestí SNP v pondelok až piatok od 8:00 do 17:00 h a v sobotu a nedeľu od 10:00 do 15:00 h, v Hodinovej veži na Námestí SNP od pondelka do nedele v čase od 10:00 do 19:00 h a v Turistickom informačnom centre na Autobusovej stanici v pondelok až piatok od 8:00 do 17: 00 h, sobotu a nedeľu od 10:00 do 15:00 h.

Bankovka vychádza v náklade 10 tisíc kusov, cena je 3 eurá.

Krst a predaj suvenírovej eurobankovky bude aj súčasťou osláv 20. výročia Lesov Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnia 10. septembra na banskobystrickom námestí. Na bankovke je portrét priekopníka slovenského lesníctva Jozefa Dekret Matejovie.  Bankovka vyjde v náklade 10 tisíc kusov, cena bude 3 eurá.