Počas posledného februárového víkendu si všetci fanúšikovia koncertných festivalov môžu užiť hudobný Donovaly fest ešte stále aj s lyžovačkou, a to už po desiatykrát. Pre všetkých je opäť pripravený bohatý hudobný program.

donovaly festV sobotu 27. januára to na Donovaloch, pod zjazdovkou Nová hoľa bude žiť hneď viacerými koncertnými vystúpeniami. Jedinečný zimný hudobný festival Donovaly fest 2016 odštartuje približne o 13- tej hodine. Festival otvorí slovenská pop – rocková kapela Ewelin.

Po koncerte kapely Ewelin sa predstavia ďalšie slovenské kapely akými sú Ivan Mihok Band či skupina Funkiez. O 17- tej hodine to na pódiu odpáli svojim koncertom raper Kali a hneď po jeho koncerte sa predstaví so svojou kapelou Vašo Patejdl. Následne na to svoj koncert odohrá aj slovenská rocková kapela Gladiátor. Záver festivalu bude patriť tak ako aj minulý rok reggae kapele Polemic, ktorá sa fanúšikom predstaví večer o pol desiatej. Celým podujatím bude sprevádzať opäť aj tento rok moderátor Richard Vrablec.

K festivalu patria aj aukcie, výťažok z nich poputuje na dobrú vec pre občianske združenie Svetielko nádeje – centrum pomoci detskej onkológie. Počas vlaňajšieho deviateho ročníka sa podarilo vyzbierať zatiaľ najviac peňazí, presne 2 595 eur. Organizátori veria v to, že rekord vo výške vyzbieraných peňazí sa tento rok podarí prekonať.