Posledný prázdninový víkend prináša začiatok fašiangovej sezóny. Tešiť sa môžete na zaujímavé divadelné predstavenia, výstavu, hokej i basketbal.

SKUTOČNÁ ŽENA

Penzión Olympia, piatok 8. január, sobota 9. január a nedeľa 10. január

Víkendový seminár pre ženy. Dozviete sa rôzne informácie zaujímavých tém, praktické zručnosti gazdinky, takisto aj ženskej tvorivosti a podobne.

bbbcc75e-289e-402f-9887-03d43c871b0cERIC – EMANUEL SCHMITT – „MANŽELSKÉ VRAŽDENÍ“

Aula SZU, piatok 8. január o 19.00 hod.

Divadlo na Jezerce – Divadelná spoločnosť Jana Hrušinského s dielom Eric-Emanuel Schmitt – „Manželské vraždení“ v Banskej Bystrici. Manželské vraždení – je jedna z najúspešnejších francúzskych hier súčasnosti. Je to hra o strete mužského a ženského princípu a aj napriek konfrontácii, prinášaj nádej, že dvaja ľudia chcú byť spolu. Hlavní hrdinovia si do očí povedia veľa krutých vecí, ale ich túžbou je porozumieť si, zostať spolu, milovať sa… Hrá Jaroslav Dušek a Nataša Burger, réžia  Jan Hřebejk. Dĺžka predstavenia: cca 145 minút. Vstupné: 25 €, 23 €, 21 €. Viac v našom staršom článku…

HC´05 BANSKÁ BYSTRICA – HK NITRA

Zimný štadión, piatok 8. január o 17.30 hod.

Zápas hokejovej Tipsport extraligy.

VÝSTAVA: KOLESO – VEDECKÁ HRAČKA

i_3578876Múzeum SNP, sobota 9. január – nedeľa 28. február o 9. hod.

Výstava s názvom Koleso – vedecká hračka je sprístupnená verejnosti od soboty do konca februára a to denne od 9.tej do 16tej hodiny okrem pondelka. Príďte sa zahrať do múzea. Vstupné je jedno euro.

3. ROČNÍK – ZABÍJAČKOVÉ HODY

Sliač – kúpele, sobota 9. január o 11.-14. hod.

Predaj zabíjačkových špecialít, vareného vína i punču, medoviny a iného čo k zabíjačkovej tradícii patrí už po tretí krát v kúpeľoch v Sliači.

ROZPRÁVKA Z KRÁĽOVSTVA SNIEŽIK

Divadlo pod balkónom, sobota 9. január o 17. hod.

Kde sa vzal, tu sa vzal, pri záhrade ráno stál…

i_3576731BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA VS. BK SLOVAN BRATISLAVA

Športová hala – Štiavničky, sobota 9. január o 18. hod.

Domáce stretnutia Extraligy žien v športovej hale na Štiavničkách v basketbale.

NOVOROČNÝ KONCERT 2016

Štátna opera, sobota 9. január o 19. hod.

Novoročný koncert Štátnej opery 2016. Účinkuje O. Hromadová, P. Macák Solotruková, M. Hochelová, M. Popik, M. Popovič, R. Smiščík, Š. Svitok a D. Šimo. Orchester Štátnej opery diriguje I. Bulla.

ROZLÚČKA S LEMMYM

hlavicka047Klub 77, sobota 9. január o 20. hod.

V sobotu večer si v 77-mičke pripijeme na odchod kráľa. Budeme premietať jeho pekelný koncert Everything Louder Than Everything Else po ňom bude nasledovať skvelý celovečerný film “LEMMY”, v ktorom sa okrem kráľa objaví celá svetová rocková smotánka a nakoniec okolo polnoci budeme sledovať priamy prenos z poslednej rozlúčky s Lemmym. Kto bude mať chuť nech sa zastaví na pár Jackov s Colou a červenú Marlborku.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Tihányiovský kaštieľ,  nedeľa 10. január o 9.-12. hod. a 13.-17. hod.

Nedeľné tvorivé dielne sa ponesú pod heslom Hostina pre vtáčiky. Hostina pre vtáčiky, čarovanie s listami, geologická zbierka a vtáčie valentínky. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

KÚSOK ZDRAVIA Z NÁŠHO PARKU

i_3535774Mestský park, nedeľa 10. január o 10.-12. hod.

Strávte pár chvíľ v mestskom parku a rozhýbte sa po Vianociach… Čaká vás zábavné hľadanie stratených príbehov pre celú rodinu, jednoduchá trať po parku, kde okrem behu treba aj rozmýšľať a môžete využiť fit-cross arénu OZ New Faces a dobre si zacvičiť. Vstup zdarma.

AKVABATOLÁRIUM

Bábkové divadlo na rázcestí, nedeľa 10. január o 10. hod.

Interaktívne predstavenie pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov. Pokračovanie projektu Batolárium. ôznymi formami Batolárií, inscenácií pre najmenšie deti a to už od 0 rokov, sa divadelní/né tvorcovia/kyne v európskych mestách zaoberajú už od roku 1987. Hry pre najnajmenších sú už úplne bežné v Taliansku, Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku či v severských krajinách. Bábkové divadlo na Rázcestí sa inšpirovalo týmito pokrokovými európskymi tendenciami a ako prvé divadlo na Slovensku uviedlo divadelný projekt pre batoľatá a ich rodičov Batolárium, na ktorý nadväzuje v poradí druhou inscenáciou. Forma inscenácie je úplne prispôsobená prirodzeným potrebám batoliat, plne rešpektuje neposednosť detí, zapája ich do diania a interaktívne s nimi pracuje.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Thurzov dom,  nedeľa 10. január o 13.-17. hod.

Nedeľné tvorivé dielne sa ponesú v znamení Benátskych masiek. Tvorivá dielňa pre deti, na ktorej budú vyrobené benátske masky, pocestuje sa do praveku, stvorí sa hudba i hromničné sviečky. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

BDNR OféliaTIEŇOVÉ DIVADLO PANI OFÉLIE

Bábkové divadlo na rázcestí, nedeľa 10. január o  16. hod.

Inscenácia venovaná 55. výročiu založenia profesionálneho bábkového divadla v Banskej Bystrici. Príbeh staručnej šepkárky Ofélie Ophelia´s Schattentheater napísal autor vo vrcholnej fáze svojej tovrby, v roku 1988 ako jeden z posledných textov pre deti. Už rok nato bola rozprávka preložená do anglického jazyka ako Ophelia’s Shadow Theater.