Predposledný májový víkend otvára brány záhradnom  v Centre nezávislej kultúry, pozýva na krst knihy, oslavu speváckeho zboru, zahájenie cyklosezóny, turistiky do okolia, koncerty i divadlá, operu, trh šikovných rúk či Turíčny jarmok, Országh Cup i Nemčiansky beh. 

Cikkerova sieň, Radnica,  Day Of Power

day of powerPiatok, 22. máj o 9. – 15. hod.

Každý, kto má dvanásť až dvadsať rokov môže na Radnici objaviť v sebe silu, stať sa lepším a zažiť krásny deň. 

Záhrada CNK, Prírodná aromaterapia

Piatok, 22. máj o 15. hod.

Prednáška o využití esenciálnych olejov a prírodnej liečbe. 

Štátna vedecká knižnica, Pozvánka na krst knihy

Piatok, 22. máj o 17. hod.

Krst knižného debutu „Pokrvní“ od 15 ročnej talentovanej spisovateľky Valentíny Sedilekovej. Krstnými rodičmi budú Matej Tóth, reprezentant Slovenska v chôdzi, atlét roka 2014, Daša Mellová, predsedníčka Občianskeho združenia 4U a Peter Papšo, básnik a textár z Generácie Nula, ktorý vás bude podujatím sprevádzať. 

Aula zdravotníckej univerzity, Spevácky zbor Hron jubiluje

Piatok, 22. máj o 18. hod.

Banskobystrický zmiešaný Spevácky zbor Hron si v týchto dňoch pripomína 65. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti sa v piatok 22. mája uskutoční slávnostný koncert (o 18. hod. v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity). V repertoári speváckeho zboru sa nachádzajú sakrálne i svetské skladby všetkých štýlových období, s dôrazom na diela slovenských autorov ako aj zborové úpravy známych ľudových piesní. Spevácky zbor v roku 2013 reprezentoval Slovensko na prestížnych kultúrnych podujatia v chorvátskom Záhrebe a poľskom Krakove. Zúčastňuje sa festivalov a súťaží doma i v zahraničí. Jeho krédom je rozdávať krásu, radosť a úsmev. Vstup na koncert je voľný. 

Aula Beliana, Hrajteže mi, hrajte

t1_pecnikovciPiatok, 22. máj o 19. hod.

Tento rok už druhýkrát mesto Banská Bystrica v spolupráci so štúdiom RTVS v Banskej Bystrici uskutoční verejnú rozhlasovú nahrávku Hrajteže mi, hrajte. Tentokrát bude podujatie venované Pecníkovcom, jednej z najznámejších ľudových muzík v Banskej Bystrici pri príležitosti životného jubilea jej speváčky Anky Pecníkovej, a tiež 35. výročia účinkovania FS Bystrina. Práve Pecníkovci začínali ako sprievodná muzika vo Folklórnom súbore Bystrina a v súčasnosti je primášom súboru jej pokračovateľ Martin Pecník. Ľudová hudba Juraja Pecníka. Jadrom ľudovej hudby je Juraj a Ján Pecníkovci, Tibor Sedlický a speváčka Anka Pecníková. Začali ako takmer každá ľudová hudba na Slovensku – vo folklórnom súbore. Vstupné je osem eur. 

Tartaros rock klub, Manifest Of Brutality

Piatok, 22. máj o 19. hod.

Abstract Management uvádza ďalšiu časť svojho metalového manifestu, na ktorom je pripravená nielen brutalita, ale aj melodika, atmosféra, blasfémia a v neposlednom rade návrat do časov pohanských. Vystúpi tu skvelá formácia z poľského mesta Brenna Radogost, z južných Čiech dorazí dávka moderného, tvrdšieho metalcore F.O.B., z maďarského Debrecenu sa po dlhej dobe vracia brutaldeathová zbesilosť Angerseed, ďalšie české zoskupenie Antigod a domáci Pseudosapiens. Vstupn je šesť eur a vo vnútri klubu sa nefajčí. 

Klub 77, Saténové Ruky

Piatok, 22. máj o 20. hod.

Bratislavskú skupinu Saténové ruky tvoria dlhoroční priatelia, ktorí sa najskôr s hudbou stretávali profesijne, alebo ako hudobní fajnšmekri. Ako to už býva, kapela sa sformovala spontánne. Jej príbeh začal počas silvestrovskej dovolenky v dnes už neexistujúcom penzióne Villa Aida v obci Hodruša – Hámre, kde Vlado Janček a Bebe vymysleli v rámci krátenia chvíle pár pesničiek pre ich rodiny. Medzi nimi bol prvý singel s dadaistickým textom Príbor, ktorý sa nachádza aj na pripravovanom debutovom albume Bozkávam(vychádza)14.5.2015. Neskôr sa k dvojici pridal Kasko a dnes už tvoria spolu s Jožom Lipom kompletnú zostavu Saténových rúk. Štvorica hrá podľa ich slov primitive rock a s nadhľadom hovorí o svojej hudbe ako o „nesprávnej odpovedi na britpop a správnej odpovedi na slovenský pop a český underground.“ 

Záhrada CNK, Voila!

voila !Piatok, 22. máj o 20. hod.

Kapela VOILA! vznikla pred štyrmi rokmi, keď slovenská speváčka Zdenka Trvalcová stretla v Prahe akordeonistu Michala Mihoka. Najprv hrali francúzské šanzóny v netradičných úpravách, neskôr sa začali venovať vlastnej tvorbe a v súčasnom zložení spev, akordeón, gitara, kontrabas a bicie, natočili svoj prvý album Décollage, ktorý pokrstili 25.10. 2014 v pražskom NOD-e. Bavia ich rôzne hudobné štýly 20. storočia a ich hudba sa dá charakterizovať ako namixované retro zložené zo chansonu, swingu, vplyvov world music, reggae, jazzu, twistu, hip hopu i popu. V januári 2014 získali ocenenie Český tučňák za rok 2013. Vstupné na koncert je päť eur, zľavnené tri. 

Sliač, 4. Sliačsky Cykloon

Sobota, 23.máj

V poradí už štvrtý ročník sliačskeho cykloonu je obľúbenou športovou akciou, ktorá je určená hlavne pre rodiny s deťmi, skúsených, aj menej skúsených cyklistov a všetkých, ktorí majú radi pohyb v krásnej prírode. Účastníci si môžu vybrať z troch cyklotrás, podľa dĺžky a fyzickej náročnosti. Týmto podujatím otvoríme cyklosezónu 2015. 

Európa SC, Za papier stromček!

Sobota, 23. máj   

V nákupnom centre sa uskutoční mimoriadna akcia „Za papier stromček!“. Každý, kto prinesie do Europa SC v Banskej Bystrici 30 kilogramov zberového papiera a naplní ním zbernú nádobu, dostane krásny živý stromček. Akcia trvá od soboty 23. mája do piatka 29. mája v Europa SC.

Hlavná železničná stanica, Turistika s KST TJ Vatra: Kremnické Vrchy

Sobota, 23. máj  o 05.15 hod.

Klub slovenských turistov TJ Vatra Banská Bystrica  pozýva na turistickú akciu do Kremnických vrchov. Zraz o 5.15 hod. na železničnej stanici B. Bystrica, odchod autobusom je naplánovaný o 5.21 hod., prestup vo Zvolene na vlak do Kremnice 6.18 hod. Turistika na trase Kremnica, Kremnický Štós, Nevoľné, Jastrabá, Hrabíky, vyhliadka nad Ladnom, Ladno a Trnavá Hora. Trasa je stredne náročná, 867m stúpania a 1240m klesania. Dĺžka približne 20 km. Je to náučný chodník cez Kremnický Štós s peknou vyhliadkou, významným cintorínom v Nevoľnom a krásnou vyhliadkou nad Ladnom. Návrat: Vlaky z Jalnej : 14:27 hod., 16:27hod., 18:28 hod. z Trnavej Hory: 17:02 hod.  

Parkovisko na Huštáku pred poisťovňou, Turistika KST Elán Banská Bystrica: Štúrovo, Ostrihom, Roklina rám

elanSobota, 23. máj o 6.30 hod. a nedeľa, 24. máj

Klub slovenských turistov Elán B.Bystrica pozýva svojich členov a sympatizantov na návštevu turisticky atraktívnej oblasti v Maďarsku – Roklina Rám. Turistika na trase Banská Bystrica 362 mnm, Štúrovo 109 mnm, Ostrihom 105 mnm, Domos 169 mnm a Rám 669 mnm. Jedná sa o návštevu turisticky atraktívnej oblasti v Maďarsku – Roklina Rám.
Ostrihom so svojou bazilikou , najväčšou v Maďarsku, s najväčším oltárnym obrazom na svete patrí medzi vyhľadávané, atraktívne lokality. Nezabudnite si plavky. Zraz v Banskej Bystrici na Huštáku o 6.30 hod. v sobotu 23. mája. Doprava osobnými automobilmi. Cestovné náklady sú približne desať eur. Ubytovanie v Hoteli Thermál Štúrovo, trojhviezdičkový hotel priamo v areály kúpaliska, v dvojlôžkových izbách. Cena je 24 €/os/noc, a zahrňa aj rekreačný poplatok, parkovanie, vstup na kúpalisko na obidva dni / samostatný lístok stojí 6 €/os/deň/. Stravovanie je individuálne v hoteli, alebo na kúpalisku, bohatý výber v stánkoch. 

Turistika s KST Vibrama: Veľká Fatra

Sobota, 23. máj o 7. hod.

Klub slovenských turistov KST Vibrama pozýva na turistiku do Veľkej Fatry na trase Nolčovo, Magura, Vyšné Rudno, Ľubochnianske sedlo, Kopa, Kaliská, Krpeľany priehrada a Krpeľany. Nolčovská Magura alebo jednoducho Magura je nie príliš výrazný kopec na úpätí Veľkej Fatry. Aj napriek svojmu nie veľmi atraktívnemu vzhľadu ponúka krásny výhľad na Turčiansku kotlinu a celú Malú Fatru. Kopa je rozložitý, ale na pohľad nenápadný masív na severnom okraji Veľkej Fatry, ktorý je z východu, severu a západu výrazne obkreslený dolinou Váhu. Taká „hlava“ mohutného tela pohoria, na ktoré je napojená krkom Ľubochnianskeho sedla (700m n.m.). Tade voľakedy viedla cesta z Liptova do Turca a dnes je sedlo výborne rozoznateľné kvôli golieru vyrúbaného lesa s náhrdelníkom elektrických vedení. Celý masív má viacero vrcholov – nenápadných, zalesnených, bez výhľadov. Ten najvyšší má skôr podobu krátkeho hrebeňa v smere východ – západ. Najvyšší bod (1187m) je na jeho západnom okraji, vrcholový smerovník (1160m) približne v strede a jediný, zato parádny výhľad je zo skaly na východnom konci. Presne tam, kde červená značka mieri prudko dolu do Ľubochne. Na vyhliadke stojí vysoký drevený kríž (podobne ako na protiľahlom Šípe) – vidieť ho pekne z doliny, z Kraľovian. Výhľady sú na sever, čiže na Šíp, Oravu za ním a na východnú časť hrebeňa Krivánskej Fatry so Stohom, Veľkým Rozsutcom a Osnicou. Dĺžka trasy je 17 km s prevýšením 1210 m. 

Zimný štadión, Országh Cup

orszaghSobota, 23 máj a nedeľa, 24.máj o 7.15 hod.

Martin Cabaj a Ján Cabaj pozývajú na najväčší hokejbalový turnaj v Európe Országh Cup, ktorý sa bude konať cez víkend na Zimnom štadióne v Bankej Bystrici. 

Autobusová zástavka oproti Europa SC, smer Ružomberok, Turistika s KST Banská Bystrica – Kremnička: Donovaly – Podkonice

Sobota, 23. máj o 7.55 hod.

Turistika s KST Banská Bystrica – Kremnička na trase Donovaly, Kalište, Pleše, Podkonice a Slovenská Ľupča. Nenáročný prechod, prevýšenie 400 m, dĺžka trasy 14 km, celkový čas chôdze 4 hodiny. Prepojenie s Turíčnym jarmokom, ktorý bude v Slovenskej Ľupči. Zraz účastníkov o 7.55 h na autobusovej zastávke Europa SC (oproti býv. banke Slovakia), bus ide o 8.05 h smer Ružomberok. Návrat z jarmoku bude individuálny. 

Záhrada CNK, Trh šikovných rúk a tvorivej mysle

Sobota 23. máj o 10. hod.

Trh, ktorý ponúka originálne výrobky priamo od ich tvorcov a tvorivé dielničky pre deti. Šperky, domáce produkty, hračky, sviečky, kozmetika, prírodné produkty, dekorácie, umelecké predmety a mnoho ďalšieho. Viac sa dočítate aj v tomto článku.

Slovenská Ľupča, Turíčny jarmok

jarmokSobota, 23. máj o 10. hod.

Turíčny jarmok v Slovenskej Ľupči začne vo veselom duchu koncertom skupiny Galaxy a skupiny Dživipen po ktorej nasleduje Sprievod obcov i stavanie mája. V rámci otvorenia jarmoku a príhovoru starostu vystúpi šermiarsko-divadelná kumpánia „Via Historica“. Po nich sa predstaví DFS Dratvárik , Základná škola a ich spoločenské tance, DFS Drienka, Dixie Chips, Základná umelecká škola Slov. Ľupča, Sweet Little Chicks, Saxofónové kvarteto i FS Partizán. Viac sa dozviete aj v našom predchádzajúcom článku.

Sásová, Graffity Jam

Sobota, 23. máj o 10.10 hod.

Graffiti Jam na Sídlisku Sásová. Sprejovať sa bude celý podchod a celá stena na ihrisku. Predaj farieb na mieste. Z dôvodu dvoch súčasne sa konajúcich podujatí sa afterpárty presúva do CNK Záhrada.

Zvolen, Kafé Džezva, Módna prehliadka psích miláčikov a stretnutie psáčkarov

Sobota, 23. máj o 15. hod.

Milé stretnutie havkov a ich majiteľov. Môžete sa tešiť na  psie fintenia, predvádzania všakovakých psích kúskov a schopností, či užitočné informácie v starostlivosti o vašich chlpáčov. Na mieste bude aj psí obchodík a benefičný bazár. Psíci budú súťažiť v dvoch kategóriách a to kupovaná móda – oblečky kupované a vlastnoručne robená móda – oblečky vyrábané, fantázii sa medze klásť nebudú. Štartovné je dobrovoľné, použije sa na ďalšiu činnosť OZ Psíčkari-ZV. V rámci programu vystúpi Tinka Tiny Ambrozová so svojim psíkom Teddym, ktorí nám predvedú dogdancing tiež v parádnych oblečeniach. Vstup je voľný.

Záhrada CNK, „Hútači“

Sobota, 23. máj o 16. hod.

Interaktívne divadelné predstavenie pre deti a ich rodičov v záhradnom parku. O tom ako fungujú kinetické princípy a ich využitie v praxi, ako je napríklad kyvadlo v hodinách, kladka atď. Dvaja Hútači sa po hlave škrabú, hútajú ako sa to vlastne všetko deje. Musia sa nad tým zamyslieť. A kým nato prídu, zažijú veľa vtipných situácií. Predstavenie vzniklo spojením túžby priblížiť deťom divadelné umenie so štipkou edukácie, nevšedným spôsobom objasniť všedné veci okolo nás a radosti z umeleckej tvorivosti. Hrajú Eva Trubanová a Roman Slanina. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenie presúva na iný deň. 

Štátna opera, Veselá vdova

vesela vdovaSobota, 23. máj o 18.30 hod.

Veselá vdova je považovaná za Lehárovu najobľúbenejšiu operetu. Jedným z dôvodov je aj námet vychádzajúci z vtedajšej doby. Mladého grófa Danila z veľvyslanectva istého balkánskeho štátu vláda poverí, aby získal priazeň bohatej vdovy. Dôvodom je, na počudovanie, jej majetok. Danilovi sa úloha lovca majetku nepozdáva. Nakoniec sa, napriek politickým záujmom svojej krajiny, do krásnej Hany zamiluje a na svoje konto si pripíše pár miliónov. Pri komponovaní operety Lehár rafinovane využil vtedajšie moderné tance a melodiku obohatenú exotickými prvkami a slovanským koloritom. Premiéra diela sa konala 28. decembra 1905 v divadle Theater an der Wien. Vstupné osem eur, zľavnené vstupné sú štyri eurá. Spoluúčinkuje orchester, zbor a balet Štátnej opery. 

Čajovňa Gaia, 5 mesiacov v Nepále

Sobota, 23. máj o 19. hod.

Akcia s názvom 5 mesiacov v Nepále alebo Nepál ako ho nepoznáte je príbehom Viery a Petra, ktorí dobrovoľníčili v Nepále, ešte pred desivým zemetrasením.  Vstupné na akciu je dobrovoľné.

Záhrada CNK, Ozajstná hudba

Sobota, 23. máj o 19. hod.

Vinylová párty s DJmi ako Danyl, Kozmo, Mutardo a Vražda. Táto akcia vznikla, aby podporila hudbu z analógových nosičov a odlíšila ju od všade prítomnej digitálnej hudby, ktorá má často zlú kvalitu zvuku. Ľudia si dnes často púšťajú hudbu z mobilu, cez youtube, alebo mp3 a dalšie komprimované formáty. „Proti gustu žiadny dišputát“, ale pre ľudí, ktorí chcú od hudby a zvuku viac, prinášame hudbu zo skutočných platní (vinylov) J. Predstavia sa Vám zberatelia a dídžeji a donesú Vám 10kg platní, ktoré Vám zamixujú z dvoch gramofónov a jedného mixpultu. Dvaja Zvolenčania, a to Danyl, ktroý hráva aj ako dídžej s rapovou kapelou  a venuje sa aj tvorbe hudby. Kozmo, korý je vášnivý zberateľ najmä Československej scény a vyberie určite skvelé veci. Ďalej dvaja Bystričania, Mutardo, ktorý Vám naservíruje hlavne rap. Nakoniec zberateľ, ale hlavne dídžej Vražda, ktorý vám zamixuje rap s funkom a boogie.

Tartaros rock klub, The Infinite Death Fest vol. 2

Sobota, 23. máj o 19. hod.

Druhý ročník oslavy Death Metalu v srdci Slovenska sa bude niesť v duchu extrémnej a brutálnej muziky. Akcia sa bude konať v novom klube RC Tartaros III., kde sú vymakané podiove možnosti, zvuk a podobne. Vystúpi rumunská kapela Necrovile, česká Perfecitizen – Blast Core, bystricko-zvolenský The Infinite Within a považsko-bystrický Ward. Vstupné sú štyri eurá.

Zámok Vígľaš, The Grand Fashion Show

viglasSobota, 23. máj o 19.30 hod.

Zámok Vígľaš a PR agentúra Paper Life srdečne pozývajú na Prvú módnu prehliadku The Grand Fashion Show, ktorá sa uskutoční priamo na Zámku Vígľaš,
v Hoteli The Grand Vígľaš v kongresovej sále kráľa Žigmunda Luxemburského Zároveň pozývajú na sprievodný program v čase prestávok prehliadok módnych kolekcií. V cene vstupného 15 Eur/osoba je aj welcome drink a catering. Na akciu je možná aj rezervácia vstupeniek s ubytovaním na jednu noc s neskorším check outom a nedeľným brunchom. Sprievodný program bude sprevádzať moderátorka Veronika Hatala, speváčka Mária Čírová vlasová show hairstylistov salónu Sexy Lady Style, výstava luxusných šperkov zlatníctva Carmen a automobilov značky Land Rover a Range Rover od spoločnosti Euromotor Banská Bystrica. Na The Grand Fashion Show sa predstaví módna návrhárka Alena Ciková s kolekciou s názvom V zajatí farieb alebo kráčajúca múza, slovenská módna značka Chantall – luxusné kolekcie pre náročné zákazníčky s dôrazom na kvalitu, Medzinárodná módna značka Sugarbird (street wear a party wear) – kolekcie elegantných šiat, Svadobný salón Ellen – kolekcie spoločenských a svadobných šiat s doplnkami vlastnej značky Ellen Design, francúzskych značiek Miss Kelly a Fashion New York Paris, talianskej značky Eddy K a portugalskej značky Noiva. 

Klub 77, Dagmar Rostandt

Sobota, 23. máj o 20. hod.

Večer slávnych muzikálových a filmových melódií. Dagmar Rostandt účinkovala v opere,  vo svetových muzikáloch, v rockových kapelách, nahrala niekoľko albumov, koncertovala s americkými jazzmanmi priamo v New Orleans a momentálne spieva prevažne R&B a soul. Má dlhoročné divadelné skúsenosti, príležitostne si zahrá v seriáli, či nahráva v dabingu. 

Cult Club, HuZika & Reálne čísla

Sobota, 23. máj o 20. hod.

Originálne predstavenie slovenskej kabaretnej alternatívy popu „HuZika & Reálne čísla“. Pre tých, ktorí majú chuť na piesne rôznych farieb a vôní so skvelou gitarou a textami, ktoré stoja za pozornosť, modernú a kvalitnú poéziu a trochu rečí o tom všetkom. Vstup je voľný a dvere otvorené.

Fink Bar, Pozitív Vibez

Sobota, 23. máj o 22. hod.

V sobotu sa uskutoční už 15te pokračovanie party noci zastrešovanou členmi 23pozitivSoundSystem s názvom Pozitiv Vibez. Na drum and bassovej párty sa predstaví Software zo Žiaru nad Hronom, Sound Speech z Brezna a MAdbAS zo Zvolena. Pokračovať bude Zmet3kk a Dodimorda. Akcia začne o 22. hod. a potiahne sa do neskorých ranných hodín, predpokladaný koniec je o 4. hod. Vstupné sú dve eurá, v ktorých je zahrnutý aj welcome drink na bare.

Nemce, Adrim Nemčiansky beh

nemce behNedeľa, 24. máj o 8. hod.

V krásnej prírode pod Panským dielom sa uskutoční tretí ročník ADRIM Nemčianskeho behu.

Priateľská atmosféra, trať so zaujímavým prevýšením, zázemie a zabezpečenie Marathon BB Teamom, možnosť získať pamätnú medailu, unikátne číslo s logom podujatia, občerstvenie, guľáš, kultúrny program, najkratší beh Chrústov, kratšia, ale aj dlhšia trať, vecné ceny, tombola, registrácia na septembrový maratón za špeciálne ceny.

Tihányiovský kaštieľ, Nedeľné tvorivé dielne pre deti

Nedeľa, 24. máj o 9. – 12. hod. a 13. – 17. hod.

Tvorivá dielňa sa bude niesť pod heslom Pestrofarebné húsenice. Vstupné euro a päťdesiat centov.

Záhrada CNK, Yoga & Acroyoga

Nedeľa, 24. máj o 10. hod.

Pre tých, ktorí chcú lietať ako elf, alebo pevne koreniť ako strom. Môžete si zacvičiť a rozvinúť tak schopnosti svojho tela vďaka prvkom jogy a akrobacie, ale tiež zrelaxovať a uvoľniť si tak telo terapeutickými cvikmi. Tréning spolupráce, dôvery a komunikácie, ktorá je základom bezpečnosti pri takýchto cvikoch. Vhodné je si priniesť oblečenie s veľkým rozsahom karimatku a dobrú náladu.

Záhrada CNK, Deň zdravia v Záhrade

Nedeľa, 24. máj o 10. hod.

Deň zdravia v Záhrade bude predstavovať množstvo masáží, zdravého jedla a byliniek. Môžete si zacvičiť yogu, vypočuť bilinkovú prednášku, zúčastniť sa workshopu Včelí kRaj, vidieť Ekologickú farmu v Hong Kongu a zahrať si intuitívne hry s detským lesným klubom Zrnko. 

Záhrada CNK, Včelí kRaj

Nedeľa, 24. máj o 12. hod.

Workshop pre deti o včelárstve “Včelí kRaj”. Cieľom tohto atraktívneho projektu o včelách je poukazovať na význam a dôležitosť včelárenia a opeľovania krajiny. Prináša jedinečnú možnosť bezprostredne nahliadnuť na život včiel a včelára. Čakajú na vás pôsobivé prednášky s ukážkami, ochutnávky rôznych druhov medu a tvorivé dielne zamerané na “včeliu tému”. So sebou prinesú aj presklený pozorovací úľ. 

Thurzov dom, Nedeľné tvorivé dielne pre deti

Nedeľa, 24. máj o 14. – 18. hod. 

Tvorivá dielňa sa bude niesť pod heslom Praveké grafity. Vstupné euro a päťdesiat centov. 

Bábkové divadlo na Rázcestí – Teátrium, Komtesa de Ségur: Sofinkine maléry

sofinkine_maleryNedeľa, 24. máj o 16. hod.

Malá Sofia žije v 19. storočí na zámku Komtesy de Ségur, ale ako každé dieťa, aj ona chce všetko spoznať, okúsiť a zažiť. Predstavenie je vhodné pre deti od 4 rokov.
Vstupné sú tri eurá, v predpredaji dve eurá a päťdesiat centov. 

Záhrada CNK, Trojka Zuzany Homolovej

Nedeľa, 24. máj o 19. hod.

Koncert Zuzany Homolovej, ktorá sa interpretácii ľudových balád venuje desiatky rokov a stala sa synonymom tohto žánru na Slovensku. Nevydáva albumy často a preto je každý prírastok z jej dielne veľkým sviatkom. Na nich sa vždy podieľali významní českí a slovenskí hudobníci / Vladimír Merta, Jan Hrubý, Jiří Stivín, Vlasta Redl, Daniel Salontay, Samo Smetana spolu s ďalšími špičkovými hudobníkmi. / Album Tvojej duši zahynúť nedám získal prestížne ocenenie Aurel 2005 za najlepší album v štýle world music. Vstupné je päť eur, zľavnené tri.