Čaká nás víkend plný športu, kultúry a plesov. Jednou z najväčších akcií budú preteky psích záprahov na Králikoch, športové podujatia nás ale čakajú aj v centre mesta. Lákať ale budú aj hudobné koncerty či divadlá.

Koncert: Gentlemen Trio

Jazz klub XII, Horná 12, piatok 20. január o 20.00 h

Jazz klub XII pozýva na koncert hudobného zoskupenia, ktoré ponúka vo svojom repertoári originálne prevedenie rozličných žánrov hudby. Hrajú Tomáš Lupták – husle, Filip Urda – akordeón, Ľubomír Gašpar – kontrabas. Vstupné 4 €.

zaprahy1Visegrad Cup

Lyžiarsky štadión Králiky, sobota a nedeľa 21. a 22. január od 9.30 h

Zažite atmosféru pravej Aljašky na medzinárodných pretekoch psích záprahov s dlhoročnou tradíciou. Tesne po tom, ako sa preteky slávnostne otvoria, sa odštartuje prvé kolo pretekov psích záprahov a od obeda bude preteky sprevádzať aj kultúrny program. V druhý deň psích pretekov sa odštartuje druhé kolo a od obeda bude opäť pripravený aj kultúrny program. Podujatie sa zakončí slávnostným vyhlásením víťazov. Pre ten najrýchlejší záprah aljašských Malamutov je samozrejme pripravená aj špeciálna cena. Vstup je zdarma. Viac sa dočítate v staršom príspevku.

Viessman Pohár v biatlone žiakov

Mestský areál zimných športov na Plážovom kúpalisku, sobota a nedeľa 21. a 22. január od 14.00 h

Pozývame na I. kolo Viessman pohára v biatlone v kategórii žiaci. V sobotu uvidíte rýchlostné preteky, v nedeľu potom vytrvalostné. Nástrel od 14-tej hodiny, preteky od 15.00 h. Viac sa dočítate v staršom príspevku.

Divadlo: Havko a Mňauka

Divadlo pod balkónom, Rudohorská 37, sobota 21. január o 17.00 h

Interaktívne predstavenie s krásnymi pesničkami, v ktorej deti pomáhajú psíčkovi Havkovi a mačičke Mňauke riešiť ich životné starosti. Predstavenie výchovne rieši problém pomoci slabšiemu. Nastoľuje otázku, ako sa správne zachovať, keď nájdeme opustené zvieratko alebo bábiku, a čo vtedy treba robiť. Vstupné 3,50 €.

Urpínsky Ples

Dom slovenského misijného hnutia, Skuteckého 4, sobota 21. január o 18.00 h

Folklórny súbor Urpín vás pozýva na ples s neobyčajným ľudovým nádychom. Počas plesu vás okrem bohatého gastronomického zážitku čaká aj skvelý program s ľudovou hudbou Slančíkovci, DJ Pavlíkom, tanečníkmi z tanečnej školy K-Dance, módna prehliadka výnimočnej módnej návrhárky, ktorá tvorí pod značkou House of Five a hosťom večera Ženskou speváckou skupinou Trnki.Vstupenky si môžete rezervovať na telefónnom čísle 0902 623 565. Viac sa dočítate v staršom príspevku.

Basketbal - extraliga zeny - SKP 08 Banska Bystrica vs. BK Slovan Bratislava - 21.12.2016 - Banska BystricaBK ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok

Športová hala Dukla, Štiavničky, sobota 21. január o 18.00 h

Zápas basketbalovej extraligy žien. Vstupné 2 eur, študenti a dôchodcovia 1 eur.

Maškarný ples vo Vígľaši

Vígľaš, Reštaurácia pod zámkom, sobota 21. január o 19.00 h

Príďte sa zabaviť na maškarný ples vo Vígľaši. Čakať vás tu bude chutná večera, zaujímavý program, skvelá hudba, súťaž o najlepšiu masku, kapustnica a bohatá tombola. Vstupné 25 eur. A nezabudnite, že túto noc môžete byť kýmkoľvek.

Koncert: The ILLS

Záhrada, centrum nezávislej kultúry, Námestie SNP 16, sobota 21. január o 20.00 h

Dve gitary, basa, bicie a žiadny spev. The ILLS si potrpia na hutný a hlučný zvuk, vycibrený vzájomne sa dopĺňajúcimi gitarovými vyhrávkami a podmanivými basovými linkami. The Ills sú síce zaraďovaní do post-rockovej škatuľky, no v ich inštrumentálnych skladbách nájdete aj prvky shoegazu, math-rocku či progrocku. Sú pre nich charakteristické predovšetkým živé vystúpenia, v ktorých sa hudobné majstrovstvo a intímne pasáže spájajú s až punkovou živelnosťou a metalovou tvrdosťou. The Ills sú Martin Krajčír (gitara), Ľuboš Hodás (bicie), Peter Berák (basa) a MiroLuky (gitara). Vstupné 2/4 €.

ferdo13_800x800Divadlo: Ferdo Mravec

Štátna Opera, Národná 11, sobota 21. január o 20.00 h

V baletnej rozprávke ožívajú známe postavičky z rozprávkovej knižky Ondřeje Sekory. Obľúbené dielko detskému divákovi prináša príhody sympatického mravca a jeho kamarátov z mraveniska a susednej lúky. Vstupné od 5 €.

Pecníkovci

Malachov, Kultúrny dom, nedeľa 22. január o 16.00 h

OZ Vidiečanky Malachov Vás pozýva na koncert ľudovej hudby Juraja Pecníka z Čerína pri príležitosti 40. výročia jej vzniku. Vstupné 8 eur.

Divadlo: Pa a Gu

Bábkové divadlo na rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 22. január o 16.00 h

Dobrodružstvá Pa a Gu Pomotaných, rovnej Paličky a okrúhlej Guličky, nám odhaľujú, kde všade sa okolo nás Pa a Gu skrývajú a čo v sebe ukrývajú. Netreba veľa slov! Len ticho, čo na nás dočká, lebo má bystré očká. Neuveríte, možno ich stretnete na ulici, alebo možno Pa a Gu žijú priamo doma, s vami. Pre deti od 3 do 5 rokov. Vstupné 3 eur, pre deti 2 eur.