Areál zimných športov, ktorý na plážovom kúpalisku vytvoril priestor na bežkovanie, sánkovanie či korčuľovanie, sa teší medzi Banskobystričanmi a návštevníkmi z okolitých miest čoraz väčšej obľube. Počas najbližšieho víkendu ponúkne verejnosti možnosti športového vyžitia len do 13.00 hod. Od druhej popoludní sa totiž stane dejiskom prvého kola Slovenského pohára žiakov v biatlone, ktoré je zaradené do seriálu súťaží Viessmann pohára 2016/17. Mladí biatlonisti si zmerajú sily v rýchlostnom a vytrvalostnom biatlone.

bezkarska_draha_plaz-2016-21Prvý mestský biatlonový víkend v areáli pre bežkárov na plážovom kúpalisku bude akýmsi štartom ďalších významných biatlonových  podujatí s podporou mesta Banská Bystrica. „V spolupráci s mestom a mestskou organizáciou ZAaRES sme sa rozhodli zorganizovať podujatie v biatlone – prvé kolo Slovenského pohára žiakov, čo je zároveň súčasťou seriálu  pretekov o Viessmann pohár. Som presvedčený, že podobnými spoločnými podujatiami priblížime tento krásny a pre Slovensko najúspešnejší zimný šport verejnosti a najmä mládeži. Naším cieľom je zároveň zaujať a naučiť deti a mladých ľudí systematicky športovať. Verím, že počas víkendu príde povzbudiť mladé biatlonové nádeje široká verejnosť. Tešíme sa na bohatú účasť,“ pozýva prezident Slovenského zväzu biatlonu Tomáš Fusko.

Víkendový program sa začne v sobotu o 14.00 hod nástrelmi žiakov, po ktorých si o 15.00 hod zmerajú sily v rýchlostných pretekoch. V nástreloch a následne vytrvalostných pretekoch sa stretnú žiaci v nedeľu o druhej popoludní. Na ostrý štart sa postavia o 15.00 hod. Kto predviedol najrýchlejší bežecký výkon s výbornou streľbou sa zúčastnení dozvedia 22. januára na vyhlásení výsledkov, približne 30 minút po dobehnutí posledného súťažiaceho.

bezkarska_draha_plaz-2016-6„Som rád, že z myšlienky zorganizovať v tejto lokalite športové podujatie sa stáva realita. Ako Európske mesto športu môžeme všetkým ukázať, že športovať a súťažiť sa dá u nás takmer všade. Som presvedčený, že počasie bude súťažiacim priať a všetci športoví nadšenci vytvoria v areáli zimných športov tú pravú športovú atmosféru,“ dopĺňa primátor Ján Nosko.

Už 3. a 4. februára privítame v Osrblí dospelý svetový biatlon na podujatí IBU cup 2017. Posledný februárový týždeň, 21. – 28. 2., bude patriť najväčšiemu športovému podujatiu tejto zimy na Slovensku – Majstrovstvám sveta juniorov a kadetov v biatlone (MSJaK). Pre záujemcov, divákov a športovú verejnosť bude k dispozícii autobusová doprava z Banskej Bystrice do Osrblia a späť.