Quantcast

Máme pred sebou víkend plný skvelej hudby. Pokiaľ sa práve nebudete smiať alebo tancovať, tak môžete potěšit svoje brušká. A keď ani to nie, tak budete prevdepodobne vítať zimu na lampiónovom sprievode.

FilanPálenica Borisa Filana

Aula SZU, Bernolákova 8, piatok 4. november od 18.00 h

Nové cestovateľské zážitky príde do Banskej Bystrice porozpráva spisovateľ, textár, humorista a cestovateľ Boris Filan, ktorý je svojim darom reči dobre známy. Zdedil ho aj jeho syn Oliver, s ktorým vytvoril ohromnú dvojicu. Spoločne cestujú po svete a o svoje zážitky sa delia v programe Pálenica. V zábavnom programe pre každého sa dozviete naživo to, čo ste v Pálenici počuli, ale aj to, čo sa v rozhlase povedať nedá. Vstupenky sú voľne dostupné a je možné si ich zakúpiť za 10 eur.

The Paranoid Tour 2016

Dom Evanjelického spolku, Horná 21, piatok 4. november od 19.00 h

Kapela The Paranoid vydáva v poradí už svoj štvrtý album, ktorý nesie názov “Tu a teraz”. Mohli ste z neho vidieť nové klipy k novým songom “Spovedám sa” a “Poďme sa báť”.  Svoje turné Tu a teraz tour 2016” začínajú práve v našom meste. Ďalej budú pokračovať v ďalších jedenástich mestách na Slovensku a Česku. K dispozícii sú lístky na voľné státie a to v cene 8 eur alebo VIP lístky v cene 30 eur.

Bass Fest+2016

Cikkerova Sieň, Námestie SNP 1, piatok 4. november a sobota 5. november od 19.00 h

Fakulta múzických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici a Občianske združenie Slovak Double Bass Club Vás srdečne pozývajú na 6. ročník medzinárodných workshopov a koncertov Bass Fest+2016. Od 3. do 6. novembra 2016 sa môžu návštevníci tešiť na kvalitný a pútavý program, medzinárodný tím lektorov a interpretov. Vstup na všetky koncerty je voľný.

PARA – Žiadne slová, iba činy tour

Urban Spot, Skuteckého 3, piatok 4. november od 20.00 h

Na scéne sú 21 rokov, odohrali stovky koncertov a vydali deväť albumov vrátane koncertných záznamov a výberovky k okrúhlemu výročiu. Bratislavská skupina Para má stále chuť tvoriť a vymýšľať nové spolupráce. Dokázala to na festivale Grape 2016 a potvrdiť to chce aj v októbri a novembri, kedy vyrazí na osemkoncertné turné na podporu nového dvojsingla na platni Žiadne slová, iba činy/Linda. Odznejú staršie hity ale aj nové skladby z čerstvej dvojsinglovej platne a pripravovaného siedmeho štúdiového albumu. Vstupenky sú dostupné od 10 eur.

Medzinárodná súťaž vo varení kapustnice

Nemce sutaz vo vareni kapustnice a zabijackoveho taniera 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skNemce, priestranstvo pri kultúrnom dome, sobota 5. november od 11.00 h

Obec Nemce Vás pozýva na X. ročník medzinárodnej zabíjačkovej súťaže vo varení kapustnice a príprave zabíjačkového taniera. O hlad sa netreba báť, pretože budete mať možnosť si zakúpiť nielen kapustnicu ale aj Nemčianske tvarožníky, klobásy, jaterničky, chlieb s masťou a s cibuľou, mäso z grilu, plnené langoše a tiež perníky, cukrovú vata, med, medovinu a môžete si odniesť aj nejaký pekný suvenír, ako výrobky z dreva a kože, pletené košíky,výšivky a mnoho iných. Po samotnom vyhodnotení súťaže bude zábava pokračovať s hudobnou skupinou Excellence.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin

Štiavničky, Štadión SNP, sobota 5. november  o 14.00 h

Prídite podporiť našich športovcov na zápas ll. futbalovej ligy – západ proti Martinu.

Janko a Marienka v Divadle pod Balkónom

janko-a-marienkaDivadlo pod Balkónom, Rudohorská 37, sobota 5. november o 17.00 h

Desiata premiéra divadla na sídlisku Rudlová-Sásová. Autor scenára a režisér Martin Vanek sa pri jej písaní inšpiroval známou rozprávkou O perníkovej chalúpke a deti sa z rozprávky dozvedia, ako sa nestratiť. Predstavenie je vhodné pre deti od troch rokov, vstupné: 3,50 €.

Strašidelný les Košútka

Hriňová, Park Košútka, sobota 5. november od 17.00 do 20.00

Jeseň na Košútke patrí strašidelnému lesu, ktorý sa teší každý rok veľkej obľube. Akcia je prispôsobená pre deti. Je nutné mať pri sebe akékoľvek svetlo. Vstupné je 3 eur.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BKM Junior UKF Nitra

Športová hala Dukla, Štiavničky, sobota 5. november od 17.00 h

Zápas basketbalovej extraligy žien. Vstupné je vo výške 2 eur. Možnosť zľavy pre študentov a dôchodcov.

Štátna opera: Gejza Dusík: Hrnčiarsky Bál

st.opera hrnciarsky balŠtátna Opera, Národná 11, sobota 5. november od 18.30 h

Z dvanástich operiet Gejzu Dusíka je kvalitatívnym vrcholom Hrnčiarsky bál. Námet je zasadený do revolučných rokov 1848-1849, ktoré sú v slovenských dejinách spojené s národným hnutím Štúrovcov. Príbeh sa odohráva v prostredí slovenských hrnčiarov na Záhorí. Opereta je kompozične prepracovaná a popretkávaná slovenským folklórom. Táto opera bola zaradená do zlatého fondu slovenskej operetnej tvorby. Vstupenky sú žiaľ už vypredané.

Fragile Queen Tour

Aula SZU, Bernolákova 8, sobota 5. november od 19.00 h

Legendárna kapela Queen a jej nesmrteľné hity Bohemian Rhapsody, The Show Must Go On, We Will Rock You, Bicycle Race a mnohé ďalšie, aj v Banskej Bystrici. To všetko v podaní jedinečnej a capella formácie Fragile. Koncert je bohužiaľ už vypredaný ale stále máte možnosť túto kapelu vidieť v iných mestách, ako napríklad v Martine túto nedeľu.

Longital Divoko Tour

longital zahrada (7)Záhrada-CNK, Beniczkého pasáž, Námestie SNP 16, sobota 5. november od 19.00 h

Nový album Divoko od skupiny Longital, vyšiel v septembri. Tento Album má mnoho významov. Jeden z tých nosných hovorí zjednodušme svet. Prvý zverejnený singel a klip z albumu nesie názov Rozpletám. Pieseň prezentuje opäť inú tvár tvorby skupiny Longital. Rozpletám hovorí o kráse dočasných životných momentov a občasnej potrebe očisty. Vstupenky je možné zakúpiť na mieste v deň koncertu za 8 eur.

Rozprávka o zlatej rybke

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 4, nedeľa 6. november  od 16.00 h

Rozprávku o zlatej rybke pozná asi každý. V roku 1833 ju zachytil aj ruský romantik Alexander Sergejevič.Puškin. Nechala sa pri spracovaní príbehu ním inšpirovať scenáristka a režisérka Bela Schenková. Príbeh o zlatej rybke hovorí o ľudskej hrabivosti. Je nie len poučný, ale aj vtipný. Vstupné je 3.50 eur.

Lampiónový sprievod

lampionovy-sprievod-otcovia-a-deti
Foto: Facebook Otcovia a deti

Zraz pred Múzeom SNP, nedeľa 6. november od 17:30

Štartuje sa z parkoviska pred múzeom, pri lietadle. Lampiónový sprievod mysterióznymi uličkami mesta pre celé rodiny, ktorý ako jedno z ďalších podujatí poriadajú aktívni banskobystrickí oteckovia. Už druhý rok po sebe sa môžete vydať na nenáročnú prechádzku ulicami mesta s netradičným nábojom. Kto nemá lampión, môže si ho zakúpiť priamo na mieste za cenu 3 eur.

Všetko o ženách

Klub HaD, Horná 95, nedeľa 6. november od 19.00 h

Vtipná komédia Mira Gavrana, ktorá vám zaručene vyčarí úsmev na tvári. Nahliadnite do duše ženy, cíťte to čo ona a odhaľte aj tie najtajnejšie tajomstvá. Skvelé herečky pomôžu mužom odhaliť všetko, čo o ženách chceli vedieť, no báli sa opýtať. Vstupné je 12 eur. Viac o predstavení sme písali v našom staršom príspevku.