Quantcast

Pokiaľ ste sa zatiaľ nerozhodli kde strávite tento víkend, tak pre vás máme nápady ako ho stráviť s úsmevom na tvári. Dámy určite zaujme skupina Dirtyy Boyzz, no všetkých bude lákať Noc divadiel či nemenej pestrý hudobný program nasledujúcich dní.

GRAND PRIX SNP V KRASOKORČUĽOVANÍ

Zimný štadión Banská Bystrica, piatok 18. až nedeľa 20. november od 10.00 h

V poradí 54. ročník súťaže v krasokorčuľovaní juniorov, žiakov a nádejí. Vstup pre verejnosť je po všetky dni voľný. Viac sa dočítate v našom staršom príspevku.

2POP BB

Historická Radnica – Cikkerova sieň, Námestie SNP 1, piatok 18. november o 14.00 h

Už v tento piatok sa uskutoční finále 11. ročníka súťaži v speve populárnej piesne detí a mládeže. Súťažiť bude celkom sedemnásť finalistov rozdelených do dvoch kategórií. Ako hostia sa súťaže zúčastnia aj minuloroční víťazi Hana Husenicová a Karin Kucbelová. Hlavnými hosťami súťaže však budú Janka Kozáková a Peťo Dobrík z kapely Mukatado.

Divadelné predstavenie: Malá domov

Tajov, divadlo U Greškov, piatok 18. november o 18.45

Malá komédia o veľkom futbale v ktorej sa hrá o všetko. Vybehne pred Vás päť známych hercov a z toho len traja Vám predstavia dve kompletné futbalové jedenástky a odkryjú pozadie historicky najdramatickejšieho zápasu našej prvej ligy. A k tomu všetkému žena na ihrisku ako rozhodkyňa. Predstavenie je prístupné od 16 rokov. Lístky si môžete zakúpiť v Tajove po telefonickom dohovore na čísle 0918 876894 alebo v kaviarni Gavalier v Mestskom parku v Banskej Bystrici.  V predaji sú už len posledné lístky.

MIBA Banská Bystrica – MFSK Nitra

Športová hala Dukla na Štiavničkách, piatok 18. november o 20.00 h

Zápas 9. kola 1. Slovenskej ligy vo futbale. Vstupné 2 €, deti do 15 rokov zdarma.

4JAZZ KLUB XII – GENTLEMEN TRIO

Jazz klub XII, Horná 12, piatok 18. november o 20.00 h

Znovuotvorený Jazz klub XII pozýva na koncert hudobného zoskupenia, ktoré ponúka vo svojom repertoári originálne prevedenie rozličných žánrov hudby. Hrajú Tomáš Lupták – husle, Filip Urda – akordeón, Ľubomír Gašpar – kontrabas. Vstupné 4 €.

Dirtyy Boyzz: Len pre ženy tour

Aula SZU, bernolákova 8, piatok 18, november o 20.00 h

Novozaložená skupina Dirtyy Boyzz sa predstaví aj v Banskej Bystrici. Čaká Vás program nabitý tématickými vystúpeniami, akrobaciou a šarmom. Divadelno-kabaretná show pripomínajúca svetoznámu formáciu Chippendales alebo úspešný Hollywoodsky film Magic Mike predvedie viac než len striptíz, a to noc na ktorú nikdy nezabudnete. Lístky na toto jedinečné vystúpenie sú v hodnote 19,90 eur a VIP vstupenky za 35 €.

Relaxačná túra s KST Elán: Zvolen – Veľká Lúka

Hlavná Železničná stanica BB, sobota 19. november o 8.10 h

Jedná sa o nenáročnú vychádzku na záver letnej, pešej, turistickej sezóny. Zo železničnej stanice Zvolen hlavná stanica , sa autobusom prevezieme do kúpeľov Kováčová. Odtial sa od Liečebného ústavu Marína, po cyklistickej ceste ponad dialnicu presunieme do obce Sliač a Veľká Lúka. Cestovné je okolo 3 €.

Muzikálová rozprávka Frozen

Aula Beliana UMB, Tajovského 40, sobota 19. november o 10.00 h

Možno si aj vaše deti, rovnako ako milióny ďalších po celom svete, zamilovali originálnu rozprávku Ľadové kráľovstvo. Možno dokonca medzi jej tajných fanúšikov patríte aj vy. A teraz tento krásny príbeh prichádza do Banskej Bystrice. Vstupné 9,90 €.

Záver turistickej sezóny s KST TJ Vatra

Sásová, parkovisko Pieninská, sobota 19. november o 12.00 h

Klub slovenských turistov TJ Vatra Banská Bystrica vás pozýva na akciu venovanú ukončeniu turistickej sezóny. Z parkoviska Pieninská sa presunieme na Fugerov dvor a potom do Senice. Tu ale celý program zďaleka nekončí. Pokračuje premietaním akcií z roku 2016, súťažou o najlepší koláč a na záver nesmie chýbať hudba, tanec a voľná zábava. Príspevok pre nečlenov je 5 €.

NOC DIVADIEL – Franz Lehár: Cigánska láska

statna-opera-ciganska-laskaŠtátna opera, Národná 11, sobota 19. november od 17.00 h

Týmto dielom si skladateľ Franz Lehár splnil sen a napísal vskutku opernú operetu. V troch dejstvách prerozprával príbeh Zoriky. Jej zámer vydať sa za snúbenca Jonela  spochybní príchod Jóžiho. Odpoveď na svoju dilemu či ostať vernou Jonelovi, alebo odísť s Jóžim hľadá Zorika v sne. Dielo je zmesou hudby rakúsko-uhorského kultúrneho prostredia v Lehárovskom aranžmáne s najkrajšími čardášmi operetnej literatúry. Predstavenie začína o 18-tej hodine, už od 17-tej hodiny bude ale prebiehať beseda s hlavnými predstaviteľmi Katarínou Procházkovou, Oľgou Hromadovou a Dušanom Šimom, spojená s autogramiádou v Bohéma klube

NOC DIVADIEL – Arnošť Goldflam: Biletárka

FDU AU, Horná 95, malé štúdio 232, sobota 19. november o 17.00 h

S unikátnou monodrámou sa do Noci divadiel zapája aj Akadémia umení. Réžia: Michal Ďuriš. Účinkuje: Beáta Eibenová. Pedagogické vedenie: Barbora Špániková.

NOC DIVADIEL – Janko a Marienka a Medené mesto

Divadlo pod balkónom, Rudohorská 37, sobota 19. november o 17.00 h a 20.00 h

O 17-tej hodine najnovšia inscenácia divadla Janko a Mareinka pre najmenších na motívy klasickej rozprávky, z pera Martina Vaneka. Od 20-tej Medené mesto, veselý i vážny príbeh o histórii Banskej Bystrice.

NOC DIVADIEL – Ozveny Bábkarská Bystrica tour 2016

BDNRBábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 4, sobota 19. november o 19.00 h

Bábkové divadlo na Rázcestí sa aj tento rok zapája do celoslovenského projektu Noc divadiel. V rámci divadelnej noci si zaspomíname na 20. ročník medzinárodného festivalu Bábkarská Bystrica. Program, festivalových hostí, účinkujúce súbory a autentickú festivalovú atmosféru opäť prežijeme prostredníctvom dokumentu o jubilejnom ročníku, ktorý v premiére uvedie jeho autor a režisér Milan Mojžiš. Opätovné stretnutia s festivalovými priateľmi a priateľkami budú tým pravým zavŕšením divadelno-festivalovej noci. Vstupné 2 eur.

NOC DIVADIEL – Ariadnina niť

Divadlo Štúdio tanca, Komenského 12, sobota 19. november o 21.00 h

Na záver Noci divadiel môžete zájsť do Divadla Štúdio tanca. Počas Noci divadiel vás zavedú do tajuplnej akropoly týčiacej sa na kopci nad Bystricou. Je opradená mnohými poverami, ale ako to už s poverami býva, nie vždy sú pravdivé. “Preto vyzývame všetkých hrdinov, ktorí sa chcú prísť presvedčiť na vlastné oči, aby vstúpili do pravého srdca labyrintu a podstúpili skúšku odvahy. A keď už sme v tom bájnom svete, skúšky možno budú hneď tri. No nebojte sa, ani v tej najtemnejšej slepej uličke na to nebudete sami, našimi chodbami vás budú sprevádzať strážcovia labyrintu a keby ste sa aj napriek tomu stratili, pamätajte, nasledujte svoj vnútorný hlas,” pozývajú organizátori. Účinkuje tvorivý tím Divadla Štúdio tanca.

Bon Bon Trio

5Klub HaD, Horná 95, sobota 19. november o 19.00 h

Vystúpenie sympatického tria dievčat Petry Humeňanskej, Marcely Vilhanovej  a KatarínyKozelkovej Vás vtiahne do sveta parížskych kaviarní svojou pôsobivou atmosférou. Parížske šansóny plné emócií a silných melódií, ale aj svetové hity upravené do tejto podoby. Edith Piaf, Beatles, Queen, Michael Jackson a ďaľší. Vstupné 9 €. Viac v našom staršom príspevku.

Kryštof Srdcebeat SK club tour

Ministry of Fun, Na Troskách 25, sobota 19. november o 20.00 h

Aj v Banskej Bystrici sa môžete tešiť na nový design scény a niektoré špeciálne  efekty inšpirované vypredanými štadiónmi. Na koncerte známej českej kapely sa stretnete aj s hosťom – kapelou Nebe. Vstupné 20 €.

Kvet z Alokatu

Klub 77, Horná 54, sobota 19. november o 20.00 h

Kapelu Kvet z Alokatu môžete poznať už z niekoľkých nimi predtým odohranými festivalmi alebo aj samostatnými koncertami. Kapela je od svojho začiatku v nezmenenej podobe a tvorí ju šesť nadaných hudobníkov.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava B

Štadión SNP, Štiavničky, nedeľa 20. november o 13.00 h

Zápas II. futbalovej ligy – skupiny západ.

Pinocchio v Bábkovom divadle na Rázcestí

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 4, nedeľa 20. november o 16.00 h

Svetoznáma rozprávka o drevenej bábke, z ktorej sa stal chlapec. Dozviete sa v nej, prečo sa nesmie klamať. Vstupné 3 €.