Víkend plný koncertov v rôznych kluboch, divadelné predstavenie pre dospelých i deti, karneval na ľade či krňačkové preteky v Podlaviciach sľubujú možnosť aktívne stráviť víkend. Navyše očakávanné zvýšenie teplôt od budúceho týždňa bude ešte lákať aj ku ďalším zimným športom.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš

Zimný štadión, Hronské predmestie 4, piatok 27.  január o 17.30 h

Domáci zápas základnej časti hokejovej Tipsport ligy. Vstupné od 3 do 6 eur.

Divadelné predstavenie Meno

Tajov, divadlo u Greškov, piatok 27. január o 18.45 h

Pierre Garaud žije aj s manželkou Elisabeth naoko usporiadaným parížskym životom. Nevinné rozhovory pri večeri s priateľmi, ale vyústia do odhaľovania tajomstiev, ktoré zásadne zasahujú do života celej rodiny. Hrajú: Zuzana Mauréry, Ady Hajdu, Richard Stanke, Lucia Hurajová a Kamil Mikulčík. Vstupenky sú už vypredané.

Horská chata & Lukáš Adamec tour 2017

Klub 77, Horná 54, piatok 27. január o 20.00 h

Od svojho vzniku v roku 2002 rocková kapela Horská Chata absolvovala množstvo koncertov, festivalov, súťaží, televíznych projektov a turné na Slovensku i v zahraničí. Za sebou má päť úspešných albumov, množstvo videoklipov a ocenení. Jej spevákom je víťaz 2. ročníka Česko Slovenskej SuperStar Lukáš Adamec.

2

Save the Rave 2: Rainbow to Smiles

Farhof Art Club, Námestie Š. Moysesa 17/A, piatok 27. január o 21.00 h

Druhé pokračovanie párty, ktorá si dala za cieľ zachrániť rave scénu.

3Krňačkové preteky v Podlaviciach

Časť Skubín – Mlynská ulica pri konečnej autobusu, sobota 28. január o 9.00 h

Registrácia pretekárov od 9.00 h, samotný štart pretekov o 11.00 h. Vstup pre verejnosť je voľný. Viac informácií o podujatí nájdete v našom staršom príspevku.

Tvorivá dielňa pre verejnosť

Bethlenov dom, Dolná 8, sobota 28. január o 13.00 h

Posledná januárová tvorivá dielňa pre verejnosť bude vychádzať z výstavy Rotpunkt – z histórie zbierky Stredoslovenskej galérie.

Karneval na ľade

Poniky, Ľadová plocha pri obecnom úrade, sobota 28. január o 15.00 h

Obec Poniky pozýva na netradičný karneval pre malých aj veľkých. Pripravenú budú zábavné súťaže a animácie pre deti, uskutoční sa prehliadka masiek s odmenou pre každú masku a súťaž o nejlepšie masky. Prebiehať bude tiež maľovanie na tvár a po zotmení aj diskotéka na ľade.

Tajomstvo Hracej Skrinky

Divadlo pod balkónom, Rudohorská 37, sobota 28. január o 17.00 h

Veselé pesničkové putovanie slečny melódie a škriatka tónka, v ktorom účinkujú Ján Haruštiak a Majuška Olejníková. Vstupné 3,50 €.

W. A. Mozart: Čarovná flauta

Štátna opera, Národná 11, sobota 28. január o 18.30

Svetoznáma rozprávková opera o magickom posolstve lásky a múdrosti. Vstupné 8 eur.

bad-boys-blue-2-na-plese-v-kupeloch-brusnoVeľký kúpeľný ples

Kúpele Brusno, Kúpeľný dom Poľana, sobota 28. január o 19.00 h

Veľký kúpeľný ples v Kúpeľoch Brusno sa s noblesou vracia so svojím 9. ročníkom. Svojou tvorbou sa o náladu postarajú slovenský herec, moderátor,  humorista a spevák Štefan Skrúcaný, mladá muzikálová speváčka  Natália Hatalová a talentovaná Zvolenčanka Jana Filová. O tanečné otvorenie plesu sa postarajú mladí tanečníci Nikola Petrová a Adrian Belko. Predaj vstupeniek už bol ukončený.

When I was a girl alebo LGBti&q+/-XYZ

Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, Námestie SNP 16, sobota 28. január o 19.00 h

Hudobno-dramatický, rodovo nekorektný a diskutabilný večer o radosti z premien a bolesti z ich neprijatia. Kultúrno-osvetové podujatie kabaretného žánru na tému rodových identít a sexuálnych orientácií. Budú zastúpené všetky písmenká, vrátane tých, ktoré ešte nie sú dostatočne urazené (tzn. všetky ostatné okrem LGBTIQ). Tvorcovia podujatia vychádzajú z predpokladu, že heterosexuálne orientovaní ľudia nie sú ako sociálna skupina homogénni. Byť zakaždým tým istým heterosexuálom teda nie je možné. Odtieňov šedej je príliš veľa na to, aby sa v tom niekto jednoznačne vyznal. Plus-mínus – byť iným je v poriadku. Bez ohľadu na rod či pohlavie.

Emanuel Gorči: Sólo Piano

Jazz Klub 12, Horná 12, sobota 28. január o 20.00 h

Koncert mladého slovenského hudobníka, pianistu Emanuela Gorčiho. Vstupné je dobrovoľné.

Swing Trio

Farhof Art Club, Námestie Š. Moysesa 17/A, sobota 28. január o 20.00 h

Slovenské, české a svetové evergreeny v swingovom rytme. Do tanca aj na počúvanie hrá Pavol Pondelík s Františkom Škodom a spieva Diana Turinová. Vstupné dobrovoľné.

5

Farbatolárium

Bábkové divadlo na rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 29. január o 10.00 h

Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá a ich rodičov. Pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov. Vstupné od 2 do 3 eur.

Kocúr v čižmách

Bábkové divadlo na rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 29. január o 16.00 h

Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní. Pre deti od 3 rokov. Vstupné 3,50 eur.

1000 kilometrov iba za rožky

Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, Námestie SNP 16, piatok 29 január o 19.00 h

Cesta cez štyri krajiny za tri dni a to všetko len za výmenu rožkov. Pokiaľ Vás zaujíma aké to to všetko bolo, ako to prebiehalo a čo všetko táto skupina mladých ľudí zažila, príďte sa pozrieť na ich prezentáciu. Vstupné 2 eur. Viac sa dočítate v našom staršom príspevku.