Aj prvý decembrový víkend prináša podujatia, pre ktoré sa oplatí vytiahnuť päty z domu. Či už vás lákajú mikulášske akcie, alebo sa po roku postavíte opäť na lyže, to je len na vás.

HOKEJOVÉ DERBY S BRYNDZIARMI OPÄŤ POD URPÍNOM

Zimný štadión, piatok 1. decembra o 17.30 h
Už v piatok sa stretnú dva hokejové celky, pri ktorých vzájomných zápasoch ide vždy o všetko. Hokejové derby ponúka vždy množstvo tvrdých osobných súbojov, výbornú atmosféru často aj s rôznymi nápaditými choreografiami banskobystrických fanúšikov. Zápas bude opäť vypredaný, preto nebude núdza o výbornú kulisu. Do kádra Baranov sa po dlhšom čase vracia Mislav Rosandič.

V PIATOK ZAČÍNA LYŽIARSKA SEZÓNA V JASNEJ

Lyžiarske stredisko Jasná, od piatka 8.30 h
Už v piatok 1. decembra odštartujeme novú zimnú lyžiarsku sezónu 2017/2018 v Jasnej. Budeme sa snažiť pripraviť pre Vás tie najlepšie snehové podmienky. Vzhľadom na poveternostné podmienky však nemôžeme zaručiť spustenie všetkých doleuvedených zjazdoviek. Budeme sa však snažiť urobiť všetko preto, aby boli všetky v prevádzke. Na južnej strane Chopku by mali byť v prevádzke zjazdovky 34c Panoráma Chopok – Predné Dereše, 34b Panoráma Predné Dereše – Kosodrevina a 33a Zjazdárska. Na severnej strane sa k nim pridá ďalších sedem zjazdoviek.

BEŽKOVANIE V AREÁLI ZIMNÝCH ŠPORTOV NA PLÁŽOVOM KÚPALISKU

Plážové kúpalisko Banská Bystrica, sobota 2. a nedeľa 3. decembra

Záhradnícke a rekreačné služby spojazdnili bežkársku trať v Areáli zimných športov na plážovom kúpalisku so stopu na klasiku. Zároveň upravili trate v Kremnických vrchoch a to Králiky – Skalka, Králiky – Tajov – Kordíky, Králiky – Hostinec a Králiky bežecký areál, ktoré sú zatiaľ upravené bez stopy na klasiku, tá sa však v Kremnických vrchoch natiahne v noci na sobotu 2. decembra.

CHARITATÍVNY MIKULÁŠSKY BEH

Europa SC – Námestie SNP, sobota 2. decembra od 16.00 h 

Občianske združenie Crazy WoMen Active Planet v spolupráci so športovým outdoor centrom Active Planet a nákupným centrom Europa SC pripravili symbolický charitatívny beh. Cieľom je pohybom v predvianočný čas podporiť deti a rodičov s ich nie práve optimistickou diagnózou.

V sobotu čaká Banskobystričanov charitatívny Mikulášsky beh

BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA – PIEŠŤANSKÉ ČAJKY

Športová hala DUKLA, sobota 2. decembra o 18.00 h
Extraliga žien pokračuje svojim 10. kolom, v ktorom sa po dlhom čase predstavia v domácom prostredí aj bystrické pumy.

LYŽOVAČKA NA DONOVALOCH

Lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly, od soboty 2. decembra od 8.30 h
Už od soboty budú k dispozícii zjazdovky pri Lomenej pome a pri vleku P2 v celkovej dĺžke 1,2 km. Na svah vás vyvezie 4-sedačková lanovka Buly Expres Záhradište a späť na centrálne parkovisko sa vytiahnete vlekom P2. Otváracie hodiny: 8:30 – 15:30, zatiaľ bez večerného lyžovania.

MIKULÁŠSKE PREDSTAVENIE KOCÚR V ČIŽMÁCH

Bábkové divadlo na Rázcestí, sobota 2. decembra o 16.00 h
Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní, spojená s príchodom divadelného Mikuláša a sladkým prekvapením.

VEREJNÉ KORČUĽOVANIE

Zimný štadión, sobota 2.12. od 17.00 do 18.30 a nedeľa 3.12. od 16.00 do 17.30 h

Ak si chcete urobiť pár kolečiek po ľade a máte ľadové korčule, prevetrať ich znovu môžete v hale B banskobystrického zimného štadióna. V sobotu i nedeľu podvečer bude pre verejnosť otvorená práve tréningová ľadová plocha banskobystrického zimného štadióna. Vstupné je aj v tejto sezóne vo výške 2 € pre osoby nad 15 rokov a zľavnené vo výške 1 €.

MIKULÁŠ V SÁSOVEJ

Ihriská pod oporným múrom na Rudohorskej ulici, nedeľa 3. decembra o 16.00 h
Mikulášske podujatie v Sásovej sa bude aj tento rok nebude niesť len v znamení rozdávania ale aj dávania. Aj tu si budú môcť deti odniesť odmeny a spolu s Mikulášom rozsvietiť aj tamojší stromček, ale zároveň bude prebiehať aj zbierka zimného oblečenia pre tých, ktorí to potrebujú. Viac o pripravovaných mikulášskych podujatiach v Banskej Bystrici sa dočítate tu:

Mikuláš aj tento rok navštívi a obdaruje deti v Banskej Bystrici