Dôležitý hokejový zápas banskobystrických hokejistov proti Nitre, medzinárodný turnaj v džude, ale aj ďalšie krňačkové preteky. Ak sa váš Valentín niesol v duchu zásnub, môžete si hneď zájsť na svadobnú výstavu a neobyčajný hudobný zážitok vám zaručia donskí kozáci Volnij Don.

Láskavosť v Komunite

Fončorda, Komunitné Centrum, piatok 17. február o 17.00 h

Pozvaní sú všetci, ktorí ľúbia a sú ľúbení. Čakať Vás bude pudingová valentínska párty, nápoj láskavosti, čarovanie s fondánom, hand made darčeky z lásky a pošta pre romantikov.

HC ’05 Iclinic Banská Bystrica – HK Nitra

Zimný štadión, Hronské predmestie 4, piatok 17. február o 17.30 h

Zápas základnej časti hokejovej Tipsport ligy. Vstupné od 3 do 6 eur.

Tosca

Štátna Opera, Národná 1, piatok 17. február o 18.30 h

Tosca je opera v troch dejstvách talianského skladateľa Giacoma Pucciniho na talianske libreto, ktoré napísali Luigi Illica a Giuseppe Giacosa. Vstupné 10 eur.

S brokovnicou na manžela

Divadlo pod balkónom, Rudohorská 37, piatok 17. február o 18.30 h

Predstavenie sa uskutoční v rámci hosťovania Medzibrodského kočovného divadla.

Jeden za všetkých, Všetci do neba

Tajov, Divadlo U Greškov, piatok 17. február o 18.45 h

Dvaja priatelia, ktorí sa poznajú už od vojny, sa stretávajú po mnohých rokoch, spolu s ich ženami pri jazere Balaton v Maďarsku. Obaja majú zmiešané manželstvá. Čech má za manželku Poľku, zatiaľ čo žena Slováka je Maďarkou. Stretnutie priateľov sa začína eufóriou, ale časom klesá. Počasie sa zhorší, skryté problémy oboch párikov sa stanú viditeľnými, tak ako nevyriešené dlhoročné konflikty medzi susediacimi národmi: Slováci a Česi, a Česi s Poliakmi. Na konci hry sa napokon počasie zmení.

54. ročník Lyžiarskeho prechodu Partizánskou republikou

Parkovisko pri VÚB banke, Nám. Slobody, sobota 18. február o 8.00 h

Klub slovenských turistov Lokomotíva Banská Bystrica pozýva na tradičné zimné podujatie na trase Donovaly – nad Poliankou – Krčahy – pri vodovode – Lúčky pod Jelenskou skalou –
Sedlo Dolný Šturec – Šachtička. Celková dĺžka trasy je 17 kilometrov s prevýšením325 metrov a predpokladanou dobou okolo štyroch hodín. Viac informácií o registrácii účastníkov a samotnom podujatí nájdete na stránke KST Lokomotíva.

Babolat Tour 2017

Športové centrum Baseline, Švermova 6515, sobota 18. február od 8.30 h

Príďte si pozrieť mladé tenisové talenty z celého Slovenska.

Krňačkové Preteky

Obec Staré hory, sobota 18. február o 9.00 h

Deviaty ročník Medzinárodnej veľkej ceny starohorskej doliny a Slovenský pohár krňačkových pretekov. Súčasťou podujatia je bohatý kultúrny program pre dospelých i deti. Súbežne s pretekom sa bude konať tradičná domáca zabíjačka, degustácia požitavských vín, tombola a kopec iných prekvapení.

Gazdovská zabíjačka

Podkonice, Námestie pred Krochmelov, sobota 18. február od 10.00 h

Tradičný fašiangový sprievod otvorí zabíjačku aj s ochutnávkami špecialít, ktoré k nej neodmysliteľne patria. Počas celého dňa bude zábavu postarané, od 11-tej zahrajú aj Šukovci z Balogu. Vyskúšať si ale budete môcť aj jazdu konským záprahom na voze či výrobu drevených korýtok a varenie halušiek v poľnej kuchyni.

Grand Prix

Štiavničky, Športová hala Dukla, sobota 18. a nedeľa 19. február od 10.00 h

Pozývame Vás na 4. ročník medzinárodného turnaja judo, ktorého sa zúčastnia tímy z Čiech, Talianska, Slovinska, Ukrajiny, Poľska, Srbska, Chorvatska, Maďarska, Nemecka, Rakúska a Ruska. Viac sa dočítate v našom staršom článku.

Ples troch Gymnázií

Podlavice, Kultúrny dom, sobota 18. február o 18.00 h

Srdečne Vás pozývame na prestížnu študentskú udalosť, Ples troch Banskobystrických Gymnázií. Tento rok v zostave Evanjelické Gymnázium, Gymnázium Mikuláša Kováča a Gymnázium Andreja Sládkoviča. Vstupenky sú vypredané.

V. reprezentačný ples fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov

Hotel Lux, sobota 18. február o 18.30 h

Môžete sa tešiť na hudobné zoskupenie Slovak Tango, majstra Československa v mikromágií Laca Tischlera, tanečníkov spoločenských tancov, DJ Viktora Lešníka a bohatú tombolu. Vstupné 40 eur, študenti 30 eur.

Ples folklórneho súboru Bystrina

Sála na Hornej 21, sobota 18. február o 19.00 h

Folklórny súbor Bystrina všetkých srdečne pozýva na svoj 4. reprezentačný ples. Tento rok sa o Vašu zábavu postará ĽH Temperament Cimbal Orchestra, Fáber Dance School, DJ Miroslav Lalík a hlavný hosť večera, Gipsy Čáve.

Svadobná Výstava

Vígľaš, Hotel the Grand, nedeľa 19. február od 11.00  h

Zorientujte sa v svadobných šatách, kozmetike, kvetinách, fotografiách a šperkoch. Inšpirujte sa svadobnou výzdobou. Prezrite si slávnostné priestory v hoteli, novomanželský apartmán, kaplnku alebo gotickú Veľkú rytierskú sálu. Tiež využite možnosť degustácie zo svadobného menu v cene 12 eur. Vstup je voľný. Viac informácií v našom staršom príspevku.

Kocúr v čižmách

Bábkové divaldo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 19. február o 16.00 h

Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní. Pre deti od 3 rokov. Vstupné 3,50 eur.

Volnij Don

Robotnícky Dom, Robotnícka 3, nedeľa 19. február o 17.00 h

Z Rostova na Done s bajanom, balalajkou, rytmickými nástrojmi a neopakovateľnými hlasmi prichádzajú na svoje piate európske turné sólisti Donského kozáckeho chóru. Vstupné 8 eur.