Marcový víkend bude patriť ženám, ale množstvom divadelných predstavení aj deťom. Na svoje si prídu aj muži, ktorí si môžu vychutnať napríklad futbal medzi domácimi a Spartakom Trnava. Samozrejme to nie je všetko.

duklaŠtadión FK Dukla, Štiavničky FUTBALOVÁ FORTUNA LIGA

Piatok, 6. marec o 17.30 hod

Dukla vstúpila do jari prehrou, no 50. výročie svojho futbalového klubu jej hráči nechcú osláviť zostupom. Podporte ich pri tom aj vy. Vstupné na futbalový zápas medzi Banskou Bystricou a FC Spartak Trnava sa pohybuje od štyroch do šiestich eur. Vstupné za miesta na státie pre domácich je dve eurá a päťdesiat centov.

Divadlo Štúdio tanca, Roots

Piatok, 6. marec o 19. hod.

Predstavenie Roots, ktoré je príbehom dvoch mužov putujúcich domov. Zažívajú pritom rôzne, zvláštne veci, odchýlky od správneho smeru, akoby niekto nechcel, aby sa dostali tam, kam smerujú. Viac o predstavení sa dočítate aj v tomto článku… 

Klub 77, BROKEN RAIN + HOSTIA – KRST ALBUMU

Piatok, 6. marec o 20. hod.

Koncert banskobystrickej kapely Broken Rain, ktorá vychádza z klasického hard rocku a heavy metalu a spája ich s prvkami moderných metalových žánrov. V rámci koncertu bude aj krst ich debutového albumu.

francofun2Záhrada, FRANCOFUN VOL. 2 a Slávnostné otvorenie osláv 25. výročia

Piatok, 6.marec o 20. hod.

V rámci podujatia Francofun Vol. 2 vystúpi francúzske zoskupenie MERLOT a banskobystrická COQUILETTE. V Záhrade sa v piatok uskutoční aj slávnostné otvorenie osláv 25. výročia založenia AFBB. Vstupné sú dve eurá.

Expedičný trial Banská Bystrica

Sobota, 7. marec o 9.00 hod.

Priaznivci rádiom riadených modelov automobilov si prídu na svoje v areáli firmy Styk servis na Ružovej ulici (pred areálom UMB doľava popri garážach). Nachádza sa tu vybudovaný areál pre modely áut, ktoré zdolávajú prekážky ako pri skutočnej rally.

Evanjelický dom, Trojruža

Sobota, 7. marec o 14.30 hod.

Eurytmické predstavenie slovenskej ľudovej rozprávky Trojruža pre všetky deti, ba i dospelých. Vstupné je tri eurá, rodinné vstupné päť eur. 

Zvolen – Stará Radnica, Filmový festival expedičná kamera 2015

Sobota, 7. marec 2015 o 15. hod.

Po roku je tu opäť filmový festival – expedičná kamera 2015, prehliadka najlepších outdoorových filmov uplynulej sezóny, spolu s bonusovými filmami. Vstupné pre dospelých štyri eurá, študenti dve, dôchodcovia euro a ZŤP majú vstup zadarmo. 

Na vrchol v Európe

Sobota, 7. marec o 16. hod

vrchol

Víťazom je každý, kto na pohyblivej rovine s náklonom 10° dobehne za 5 minút najďalej. 10° svah nebol nikdy taký strmý a 5 minút nebolo nikdy tak dlho. Siahni až na dno síl pred stovkami divákov priamo v najväčšom nákupnom centre v Banskej Bystrici.

Divadlo pod Balkónom, Zlatovláska

Sobota, 7. marec o 16. hod.

Interaktívna činoherno – bábková rozprávka plná fantázie a hravosti o tom, čo všetko treba urobiť, aby ste dostali za ženu princeznú so zlatými vlasmi. 

Dom kultúry Malachov, DIVADLO MEDZIBRODWAY: DO NAHA

Sobota, 7. marec  o 19. hod.

Divadlo medziBRODway uvádza tragédiu s dobrým koncom Do naha. Je to jemne pikantné predstavenie plné starostí mužov, ich súboj so životom a samých so sebou. Vstupné sú dve eurá.

HUDOBNÁ GLOSA Igora Šimega

Sobota, 7. marec o 19. hod.

Napätie aj naháňčky zahodiť, či bránice len rozochvieť. Práve v tomto zvláštnom čase – treba najviac LÁSKE znieť. Spolu s vami medzi desiatkami podôb Banskej Bystrice, servírujeme koktejl pohladenia hudby, a možno aj slovnej víchrice. Podujatie sa uskutoční v Divadelnej kaviarni na Cikkerovej ulici. Vstupné na mieste je 5 €.

Klub 77, …A NARODIL SA MEJLA – NARODIL SA UNDERGROUND

Sobota, 7. marec o 20. hod.

Spomienkový koncert na Milana “Mejlu” Hlavsu, českého hudobníka, skladateľa a speváka, spoluzakladateľa kultovej undergroundovej kapely PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, člena kapiel DG 307, PÚLNOC, FICTION, GARÁŽ, pri príležitosti jeho nedožitých 64-tých narodenín (narodil sa 6. 3. 1951). Účinkuje PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE REVIVAL. 

Donovaly – Garáž Hotela Galileo, GARAGE FUNKIE PARTY

Sobota, 7. marec o 20. hod.

Ozajstná Funky Night o ktorú sa postará  Funkiez a DJ Lurex, ktorý budú celú noc hrať to najlepšie. 

Záhrada, FALLGRAPP

fallgrappSobota, 7. marec o 20. hod.

Koncert zoskupenia Fallgrapp, ktoré je elektroakustickým projektom, za ktorým stojí muzikant Jureš Líška. Šesťčlenná koncertná zostava sa v minulom roku rozrástla o ďalších dvoch členov. Na koncertoch spájajú elektroniku s husľovým triom, perkusiami, bicím nástrojom, gitarou a vokálom. Za svoju krátku existenciu si stihli zahrať aj na prestížnych festivaloch, ako je Festival Bažant Pohoda, Showcase Wave Festival či United Islands. Vstupné je päť až sedem eur. 

Záhrada, Rýchlokurz feminizmu

Nedeľa, 8. marec

Zaujímavý workshop pri príležitosti Medzinárodného dňa žien v cene dvoch eur. 

Tihányiovský kaštieľ, Tvorivé dielne pre deti

Nedeľa, 8. marec o 9. – 12. a o 13. – 17. hod.

Téma tvorivej dielne s názvom Zimujú v jaskyniach sa bude týkať hlavne živých obyvateľov jaskýň, netopierov. Môžete si tu vyrobiť jednoduchého netopierika a dozvedieť sa pri tom o živých aj neživých krásach jaskýň čo najviac. Vstupné je euro a päťdesiat centov. 

Thurzov dom, Tvorivé dielne pre deti

Nedeľa, 8. marec o 13. – 17. hod.

Na tvorivej dielni sa deti naučia servítkovú techniku. Vstupné je euro a päťdesiat centov. 

Poniky Dom kultúry, Kultúrny program k MDŽ

smejkoatanculienkaNedeľa, 8. marec o 14. hod.

Obec Poniky, Občianske združenie „Ponické deti“, ZŠ s MŠ Štefana Žáryho v spolupráci s Klubom seniorov pozývajú na kultúrny program k Medzinárodnému dňu žien spojeného s výstavou fotografií „Poniky okno do minulosti“.

Dom Slovenského misijného hnutia, Smejko a Tanculienka – divadelné predstavenie

Nedeľa, 8. marec o 15. hod. 

Veselé pesničkové divadlo pre najmenších s lienkou Tanculienkou a čmelkom Smejkom. Obaja spievajú naživo s gitarou alebo ukulele pesničky od výmyslu sveta, ktoré deti roztancujú, zapoja do hry a prenesú do krajiny fantázie. Po predstavení nasleduje malá detská diskotéka. Vstupné štyri eurá a päťdesiat centov. Dieťa do jedného roka zdarma bez nároku na sedadlo.

Bábkové divadlo na Rázcestí, Červená Čiapočka

Nedeľa, 8. marec o 16. hod.

Divadelné predstavenie Červená Čiapočka, alebo Večer u Madame d´Aulnoy, keď sa podával jahodový čaj a rozprávali rozprávky. Predstavenie je vhodné pre deti od štyroch rokov. Vstupné sú tri eurá, v predpredaji o päťdesiat centov lacnejšie. 

Divadlo pod Balkónom, MAMAŽÚR – CLOWN SHOW

Nedeľa, 8. marca o 16. hod.

Divadlo pod Balkónom pozýva všetky deti a ich mamy na party s klaunkou Bobou. Predstavenie je určené deťom od troch rokov. Vstupné sú tri eurá a päťdesiat centov.