Banskobystrické Divadlo Štúdio tanca (DŠT) od svojho vzniku (1998) uvádza choreografickú a režijnú tvorbu prevažne slovenských autorov, s dôrazom na súčasný tanec ale aj súčasné témy.

roots3V prípade predstavenia Roots, ktoré DŠT premiérovo uviedlo 27. februára tohto roku, ide o spoluprácu s  choreografkou Stanislavou Vlčekovou a režisérom Jozefom Vlkom.

Stanislava Vlčeková bola jednou zo zakladajúcich členiek umeleckého súboru ešte niekdajšieho Štúdia tanca. Jej umelecká cesta sa po niekoľkých rokoch od divadla odklonila a nasmerovala k práci na projekte Debris Company a teda k spolupráci s režisérom a hudobníkom Jozefom Vlkom. Táto autorská dvojica má za sebou mnoho umeleckých úspechov, ocenení či hosťovaní na tanečných festivaloch hlavne v zahraničí. Umelecké spojenie Debris Company a Divadla Štúdio tanca už diváci môžu poznať z predstavenia Be Bop (2008).

rootsPredstavenie Roots je príbehom človeka na ceste, ktorá ho zavedie na prekvapivé miesta. Zažíva pritom zvláštne veci, akoby niekto nechcel, aby sa dostal tam, kam smeruje. Záleží len od neho, či sa z jeho putovania stane nočná mora alebo katarzný návrat na pôvodné miesto…

Choreografia: Stanislava Vlčeková, réžia, hudba: Jozef Vlk, kostýmy: Katarína Holková, scénografia: Ján Ptačin, svetelný dizajn: Ján Čief.

Tanec: umelecký súbor DŠT – Tibor Trulik, Lenka Rajchmanová, Marie Knapová, Maria Hernando Blasco, Jakub Jeňo.

Roots (v preklade Korene) si v banskobystrickom Divadle Štúdio tanca môžete pozrieť najbližšie v stredu 4. marca a v piatok 6. marca o 19. hod.