Aj keď po tieto dni máte iste hlavu plnú predvianočných starostí, veríme, že naše tipy na „iné“ ako hektické prežitie víkendu vám opäť prídu vhod. 

Divadlo Štúdio tanca: DrumTrek

Divadlo Štúdio tancaVianočné 2v1 ponúka na piatkový večer Divadlo Štúdio tanca. O 19. hodine sa tu začne koncert českého hudobníka a perkusionistu Pavla Fajta, ktorým divadlo uzavrie rok 2013. Pavel Fajt predstaví svoj sólový projekt DrumTrek, ktorý je jeho dlhodobým bubeníckym projektom. Koncert vizuálne dotvoria a tanečne obohatia tanečníci Divadla ŠT.

BDNR: Nostalgia

V piatok 20. decembra o 19. hodine uvedie banskobystrické Bábkové divadlo na Rázcestí premiéru inscenácie Nostalgia. O premiére sa viac dočítate tu…

Štátna opera: Vianočný koncert

Vianočný koncert Štátnej opery je zostavený z operných a vianočných melódií. Účinkujú v ňom sólisti: Martina Múdra, a.h., Michaela Kušteková, a.h., Robert Smiščík, Zoltán Vongrey, Ivan Zvarík, Orchester a balet Štátnej opery. Koncertný majster: Michal Hudák. Diriguje Ján Procházka. Réžia: Dana Dinková.

Príjemný večer v opere môžete stráviť v piatok 20. decembra aj v sobotu 21. decembra. Koncert začína o 19. hod.

Námestie SNP: Vianočný Betlehem

Aj tohto roku na Námestí SNP ožije Betlehem (o 14., 15. a 18. hod.). Tentoraz najznámejšie zrodenie života vizuálne zobrazia členovia Spoločnosti veselých šermiarov Cassanova z Banskej Bystrice.  Cassanova je skupina ľudí zaoberajúca sa šermom, dobovými historickými výjavmi, predstaveniami a rekonštrukciami. Veselou formou prezentuje výjavy z histórie a prináša divákom dokonalú ilúziu a prenesenie do historických čias.

Klub 77: Plastic Swans, Kasteldox, Panda Rules

Klub77Vianoce v Klube 77 sa začnú už v sobotu 21. decembra od 19. hodiny. Darčekom pre divákov bude celovečerný zážitok s kvalitnou alternatívnou hudbou. Zahrajú kapely Plastic Swans, Kasteldox a Panda Rules.

Plastic Swans, to sú lyrické texty, zaujímavý spevácky prejav, nevšedné gitarové a syntetizátorové plochy aj svieža rytmika. Táto päťčlenná alternatívna skupina vznikla v roku 2007 v Banskej Bystrici. Odvtedy kapela nahrala dva albumy a stihla odohrať viac 120 koncertov. Jej živé vystúpenia sú známe svojou podmanivosťou ale aj nespútanou energiou, zohratosťou a túžbou ponúknuť publiku vždy silný zážitok.

Bratislavská rocková kapela Kasteldox patrí medzi skupiny, ktoré dokážu umne spojiť rock s elektronikou a zaujímavými slovenskými textami a takých nie je u nás veľa. Kasteldox to dokáže s vkusom a hĺbavo, navyše s patričnou dávkou koncertnej energie.

Panda Rules, kapela z Poník, to je Indie rock ale aj menej známe post dubstepové tracky a nečakané remixy.

Vianočné trhy – darčeky, punč aj muzika

Ak ste ešte nestihli nakúpiť vianočné darčeky či vypiť si priateľmi vianočný punč, počas tohto víkendu máte možnosť zájsť na Námestie SNP alebo aj do Europy SC. Nájdete tam stánky s originálnymi ľudovými výrobkami a darčekmi, ktoré dokážu potešiť každého. V bystrickej Europe vianočné trhy potrvajú až do 6. januára. Na Námestí SNP už len do nedele. Stánky s občerstvením však ešte zostanú.

Počas posledného víkendu pred Vianocami sa na námestí môžete zabaviť aj pri muzike. V piatok o 17. hod. zahrá Vojenská hudba vianočné koledy a populárne vianočné melódie. V sobotu o 17. hod. vystúpi Združenia autentického folklóru Pohronci s programom Od Mitra do Vianoc a v nedeľu o 17. hod. to budú Eva Aibazova a Maksim Anukh, OTTO VOCE a piesočná animácia Božieho narodenia.