Valentínsky víkend pred nami a s podujatiami ako by sa vrece roztrhlo. Okrem divadelných predstavení, tvorivých dielní a karnevalu pre najmenších nás čaká ples, fašiangy a množstvo koncertov rôznych žánrov. Okrem hokeja, basketbalu a psích záprahov si môžete zacvičiť yogu či odfotiť sa ako Rómeo a Júlia. To všetko v tento víkend.                                                                   

Matejov dom,  RÓMEO A JÚLIA NA BYSTRICKÝ SPÔSOB

t1_plagat-romeo-a-julia-na-bystricky-sposobPiatok až nedeľa 13. – 15. február 

Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci so Stredoslovenským múzeom opäť pri príležitosti sviatku všetkých zaľúbených, sprístupní verejnosti balkón na priečelí Matejovho domu. Po prehliadke audiovizuálnej expozície môžu zamilované páry zažiť čaro dôb minulých a spoločne sa nechať vyfotografovať v dobových kostýmoch na balkóne Matejovho domu. Fotenie je v cene vstupenky do expozície.

Otváracie hodiny v piatok od deviatej hodiny do piatej popoludní a v sobotu a nedeľu od jednej hodiny popoludní do piatej hodiny. 

MsÚ, Zasadačka č. 250, Komisia MsZ pre ochranu verejného záujmu pri výkone funkcie a prešetrovanie sťažností

Piatok, 13. február o 14. hod

Mestské zastupiteľstvo pozýva na zasadnutie Komisie MsZ pre ochranu verejného záujmu pri výkone funkcie a prešetrovanie sťažností, ktorá sa bude konať v budove Mestského úradu, ul. ČSA 26, II. poschodie, zasadačka č. 250. 

Záhrada,  Filmový festival inakosti 12.-13.2.2015

Piatok, 13. február o 17. hod

10155430_995073303853549_7058568992584579408_nProgram Filmového festivalu inakosti pokračuje aj v piatok a to od piatej hodiny poobede filmom V koži Susan Sontag / Nancy Kates, USA, 2014, 100´/. Pred siedmou hodinou nasleduje premietanie filmu Kto sa bojí Vagíny Woolfovej? /Anna Margarita Albelo, USA, 2014, 83´/. O pol deviatej večer začne Česko-slovenský večer, na ktorý sú pripravené filmy ako Hviezda menom Sonja /Peter Serge Butko, ČR, 2014, 55´/, Kóma /Martin Velič, 2013, ČR/SR, 22´/ a Svätenie /Peter Gábor, SR, 2014, 40´/. A o pol jedenástej Vám nedajú spať Dobrodružstvá Priscilly, kráľovnej púšte /Stephan Elliott, 1994, Austrália/Veľká Británia, 98´/.

Viac o festivale si prečítate aj v tomto článku…

Jedáleň ŠD 1, Medzifakultný ples

Piatok, 13. február o 18. hod

Medzifakultný ples sa bude konať už tradične aj tento rok. V jedálni na  Tajovského 40. Vstupné je pätnásť euro. 

Spoločenské centrum –  Kollárova 18, Národný týždeň manželstva

Piatok, 13. február o 18. hod

Národný týždeň manželstva je celosvetová kampaň na podporu manželstva. Už piaty krát prebieha aj na Slovensku, tentoraz od 9.-15. februára 2015. Do týždňa manželstva sa môžete zapojiť tým, že si nájdete viac času na svoju polovičku.

Na piatok je pripravená interaktívna prednáška terapeuta a rodinného poradcu Kamila Bartka spolu s jeho manželkou na tému „Rozdielnosť v komunikácii“. 

Kúpele Sliač, KANDRÁČOVCI

kandracovciPiatok, 13. február o 19. hod

Ľudová hudba Ondreja Kandráča je skupina z Východného Slovenska. Hrajú temperamentný folklór vo vokálno-inštrumentálnom prevedení cimbalovej hudby čo najprirodzenejším spôsobom. 

Štúdio tanca, FROM SIDE OF A MAN, FROM SIDE OF A WOMAN

Piatok, 13. február o 19. hod

Predstavenie siahajúce za hranice tanca, choreografie a tradičných javiskových foriem spracúva tému o nebezpečenstvách a pôžitkoch solárnej sexuality.  

Klub 77, Grabstein – Rammstein Revival

Piatok, 13. február o 20. hod

Šesťčlenné zoskupenie z Banskej Bystrice hrá to najlepšie z repertoáru neprekonateľného fenoménu Rammstein, no na druhej strane však vnášajú do show aj významný kus vlastnej identity. 

Lyžiarsky štadión Králiky, VISEGRAD CUP 2015

kraliky2014_plagata3_ndatumSobota, 14. február o 9.30  hod 

Mesto Banská Bystrica, obec Králiky, Slovenský klub severských a japonských plemien a Správa športových a telovýchovných zariadení mesta vás pozývajú na „Visegrad Cup 2015“ – preteky psích záprahov, ktoré sa uskutočnia v sobotu aj v nedeľu na lyžiarskom štadióne Králiky. Vstup je voľný. Viac o podujatí sa dozviete aj v našom predchádzajúcom článku. 

Mestský park, Vtáčie „Valentínky“ – Vešanie vtáčích búdok v mestskom parku

Sobota, 14. február o 10. hod

Vešanie vtáčich búdok v mestskom parku pri altánku. Vstupenkou je vlastná búdka pre vtáčiky.

Divadlo Harry Teater – Divadlo pod balkónom, ČAROVNÝ BUBLIDUCH

Sobota, 14. február o 16. hod

Príbeh o osamelom duchovi. Ak sa chce vyslobodiť, musia diváci – deti aj dospelí, splniť tri úlohy… V interaktívnom predstavení plnom kúziel a fantázie uvidia deti spievajúceho hada aj hovoriaceho potkana a dozvedia sa, kde leží Afrika. Vstupné sú tri eurá a päťdesiat centov.   

Beniczky Cafe & Wine Bar, ZAĽÚBTE SA DO PARÍŽA V BANSKEJ BYSTRICI

Sobota, 14. február o 17. hod

Ak chcete stráviť Valentína láskyplne, v sobotu sa v Beniczky Cafe & Wine Bar bude rozprávať o veľkej láske ku krásnemu mestu. Kniha Zaľúbení do Paríža je momentálne vypredaná. O čare, ktoré táto kniha má, porozpráva priamo jej autorka Andrea Puková spolu s Michalom Havranom. Viac o podujatí aj v tomto článku…

Športová hala Štiavničky, Basketbal EUROVIA SBL

Sobota, 14. február o 18. hod

Zápasy basketbalovej extraligy ŠKP Banská Bystrica, VŠEM vs. Karlovka Bratislava. Vstupné tri, študenti a dôchodcovia dve eurá.

Záhrada, MEDIAL BANANA

Sobota, 14. február o 19. hod

Formácia Medial Banana je vlastne partia mladých ľudí z rôznych hudobných sfér, ktorý sa zjednotili a stotožnili s hudobným štýlom, na Slovensku nie veľmi rozšíreným. Základným pilierom ich hudobnej tvorby stal jamajský štýl hudby, reggae, ktoré spájalo všetky ich vášne a presvedčenia,  okorenený zmesou iných hudobných štýlov, ako napríklad dancehall, hip-hop, jazz a funk. Toto na Slovensku ojedinelé teleso  je známe svojími živými vystúpeniami plnými energie.

[youtube amuRDh4pDW8 640 390]

Klub 77, METAL = LOVE = LÁSKA

Sobota, 14. február o 19. hod

Kultový album zo začiatku deväťdesiatych rokov od americkej skupiny Savatage v prevedení vybraných členov slovenských rock-metalových kapiel, a to Castaway, Sunity a Alice Cooper Revival. Kapela zostavená špeciálne pre tento účel týmto spôsobom vzdáva poctu svojej obľúbenej bande a albumu. Vystúpenie dáva dôraz na hudobné prevedenie ako aj atmosféru a dramatickosť diela a v neposlednom rade aj na jeho mimohudobný odkaz.

Predstaví sa TRANS CARPATHIAN ORCHESTRA, FREEBIRD
(Sereď) a DAXMANS ( Zvolen). 

Urban Spot /bývalé Kino Hviezda/, INÉ KAFE

ine kafeSobota,  14. február o 19. hod

Pri príležitosti dvadsiatich rokov existencie kapely a vydania nového, v poradí siedmeho albumu Nevhodný typ, absolvuje skupina Iné Kafe doposiaľ najväčšie turné v histórii. Európske turné s názvom 20 ROKOV NEVHODNÍ EU TOUR 2015 bude obsahovať 23 koncertov, spolu v 7 krajinách. Česko-slovenská časť koncertnej šnúry bude mať aj dvoch hostí a prvým z nich je skupina Rybičky 48 . Vstupné v predpredaji je desať eur, na mieste sa platí trinásť. 

Tihániovský kaštieľ, Nedeľné tvorivé dielne pre deti

Nedeľa, 15. február o 9. – 12. hod a 13. – 17. hod

Výroba karnevalových masiek – škrabošiek. Nenáročná tvorivá dielňa aj pre najmenších. Vstupné je euro a päťdesiat centov. 

Thurzov dom, Nedeľné tvorivé dielne pre deti

Nedeľa, 15. február o 13. – 17. hod

Medzi najveselšie sviatky roka patria fašiangy. Zabudnite na princezné a spidermana, zamaskujte sa strašidelne ako vaši dedovia. Tvorivá dielňa sa bude niesť v duchu fašiangových masiek. Vstupné je euro a päťdesiat centov. 

Kúpele Sliač, VESELO NA FAŠIANGY

Nedeľa, 15. február o 14. hod

Na Kolonáde a spoločenskej miestnosti Hotela Palace vyprevadia zimu pochovávaním basy s ľudovou hudbou a folklórnym súborom Poničan z Poník.

Záhrada, YOGA A ACROYOGA

Acro_YogaNedeľa, 15. február o 15. hod

Pre tých, ktorí sa chcú naučiť lietať ako elf alebo pevne koreniť ako strom. Potrebné si priniesť oblečenie ako legíny či tepláky a karimatku. Vstupné sú dve eurá a päťdesiat centov. 

Radnica, VEĽKÝ DETSKÝ KARNEVAL

Nedeľa, 15. február o 15. hod

Karneval pre malé aj veľké deti sa uskutoční v Cikkerovej sieni na Radnici. V rámci programu sa deti môžu tešiť na fašiangovú diskotéku, súťaž o najkrajšiu masku a iné rôzne súťaže o pekné ceny a na vystúpenie Janette Fáberovej.

Vstupné pre deti je dve eurá, pre dospelých päť eur. 

Zborový dom CZ ECAV Badín, KARNEVAL V BADÍNE

Nedeľa, 15. február o 15. hod

Malý detský evanjelický karneval v novom zborovom dome CZ ECAV Badín. Treba prísť v maske, priniesť si prezuvky.

Divadlo na rázcestí, PINOCCHIO

Nedeľa, 15. február  o 16. hod

Príbeh plný dobrodružstiev na ceste za šťastím pre veľkých a malých sa odohrá v divadelnej sále. Pre všetky deti od štyroch rokov, ktoré sa dozvedia prečo sa nesmie klamať.

Divadlo Harry Teater – Divadlo pod balkónom, GAŠPARKO A LAKOMÝ ZEMEPÁN

Nedeľa, 15. február o 16. hod

Hlavným hrdinom tejto klasickej marionetovej rozprávky je Gašparko, ktorý vyrieši každý problém. Dozviete sa, aké mal detstvo, za čo sa vyučil, ako veľmi ľúbil svoju mamu ale hlavne to, ako šikovne a s humorom prekabátil zemepána Révaya a zachránil kozu Rózu. Vstupné sú tri eurá a päťdesiat centov.

Bábkové divadlo na Rázcestí, Emília Hoffmanová: TATRANKY

Nedeľa, 15. február o 16. hod

Pre všetkých, ktorí majú radi neuveriteľné dobrodružstvá a vydajú sa na divadelnú cestu po Slovensku. Autorkou hry je Emília Hoffmanová, ktorá sa pri nej nechala inšpirovať Slovákmi a Slovenkami, Tatrami aj Tatrankami, Dunajom a Devínom, ale aj rybami, či netopiermi a rôznymi (ne)známymi faktami o našej domovine. Príbeh pre deti od šiestich rokov.

Vstupné je tri eurá a päťdesiat centov, v predpredaji o päťdesiat centov menej.

Zimný štadión, HC´05 Banská Bystrica – HC Košice

Nedeľa, 15. február o 16.30 hod

hokejový zápas HC´05 Banská Bystrica vs. HC Košice. Vstupné sa pohybuje medzi tromi až štyrmi euro v predpredaji, na mieste je cena vstupenky o päťdesiat centov drahšia.

KLUB HaD, FRAGILE

fragileNedeľa, 15. február o 16. a 19. hod

V kaviarni bude koncert známej slovenskej vokálnej skupiny a to hneď dvakrát. Vstupné pre jednotlivca je jedenásť eur, pre študentov FDU je vstup päť eur a päťdesiat centov. Pre zdravotne postihnutých je vstup zadarmo. 

Aula SZU, PIESNE DONSKÝCH KOZÁKOV – VOLNIJ DON

Nedeľa, 15. február o 17. hod

Jedinečný koncert sólistov Donského kozáckeho chóru z Rostova na Done.  Predstavia sa Alexander Džalašov (multiinštrumentalista a v Rusku i zahraničí uznávaný hudobník), Grigorij Polovinka (umelecký vedúci Chóru donských kozákov a Obuchovského zboru, momentálne jeden z najlepších inštrumentalistov na bajan v Rusku), Nadežda Bulanova a Anastasja Krivoručko

Vstupné je osem eur. 

Tirish Pub – Metro, Until the Uprising

Nedeľa, 15. február o 20. hod

Kapela Until the Uprising hrá progresívny metal a príde do Banskej Bystrice až z Francúzska. Vstup je voľný.