Aj v prvý aprílový víkend máme pre vás prehľad podujatí a možností, ako sa počas nasledujúcich dní nenudiť alebo si ich užiť s rodinou. Deti budú určite radi obzerať zvieratká v cirkuse, vy sa môžete naučiť ako žiť zdravo a v nedeľu môžeme pomôcť osobám s autizmom.

Cirkus Aleš

Parkovisko Mičinská cesta, piatok 31. marec o 17.30 h

Premiéra cirkusu Aleš v Banskej Bystrici. Len v piatok zľavnené vstupné na 6 eur. Program cirkusu pokračuje aj v sobotu aj v nedeľu predstaveniami od 14.30 a 17.30 h. Cirkus bude v Banskej Bystrici do 9. apríla.

Pastierka vlkov

Štúdio tanca, piatok 31. marec o 18.00 h

Tanečná rozprávka Pastierka vlkov je pre malých aj veľkých o priateľstve, porozumení a slobode. V každom z nás drieme vlk. Pastierka prichádza, aby prebudila túžbu po prepojení s prírodou, túžbu duše a tela po nespútanosti. Aby sme napokon spoločne prekonali strach s neznámeho. Viac o predstavení sme písali v staršom príspevku.

Zimný seriál RC AMK Banská Bystrica

Telocvična KGŠM, Hurbanova 9, sobota. 1. apríl od 9.00 h

V telocvični katolíckeho gymnázia Štefana Moyzesa na Hurbanovej ulici začnú posledné preteky Zimného seriálu RC Auto Model Klubu Banská Bystrica voľnými tréningami od 7.30 h, kvalifikačné jazdy modelov od 9.00 h. Modelári majú v tomto priestore natiahnutý špeciálny koberec o rozmere 30×16 metrov, na ktorom preháňajú svoje na diaľku ovládané modely. Príďte spoznať čaro tohto netradičného hobby aj vy.

Deň zdravej výživy

Europa shopping center, Na Troskách 25, sobota 1. apríl

Čakajú na vás prednášky, ochutnávky, celodenné promo akcie, prítomnosť odborníkov na zdravú výživu, diagnostické prístroje, bohatá tombola o super ceny až niekoľkokrát za deň, malé darčeky pre deti, a veľké darčeky pre dospelých

Fónka a Tónka z Gramofónie

Divadlo pod balkónom, Rudohorská 37, sobota 1. apríl o 17.00 h

Divadelné predstavenie, v ktorom dve škriatkovské princezné putujú svetom na časostroji – gramostroji a hľadajú si kamarátov, pričom ponúkajú zábavu, tanec a hudbu.

Bad Karma Boy

Záhrada-CNK, Námestie SNP 16, sobota 1. apríl o 19.00 h

Bad Karma Boy kombinujú melodiku svojich songov s vrstveným vokálom, minimalistickou reverbovou gitarou a aranžmánmi, v ktorých okrem klávesových liniek znejú aj omnichord alebo vibrafón. Pridá sa k nim  česká spriaznená kapela Dalekko, ktorá svojím zaujímavým zvukovým designom, melancholickým pesničkárstvom a českými textami kráča spolu s Bad Karma Boy príbuznými cestami. Vstupné 5 eur. Viac sa dočítate v staršom článku.

Pani profesorke z lásky

Štátna Opera, Národná 11, sobota 1. apríl o 19.00 h

Koncert zostavený z árií a duetov svetového operného repertoáru, na ktorom sa ako účinkujúci predstavia absolventi významnej slovenskej vokálnej pedagogičky prof. Vlasty Hudecovej. Vstupné 15 eur.

Ponická fujarka – 35. ročník

Ponická Lehôtka, Dom kultúry, nedeľa 2. apríl o 13.30 h

Súťažná prehliadka detského hudobného folklóru okresu Banská Bystrica.

Kocúr v čižmách

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 2. apríl o 16.00 h

Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní. Pre deti od 3 rokov. Vstupné 3,50 eur.

Andrej Petrovič: L / One of the Seven

Záhrada-CNK, Námestie SNP 16, nedeľa 2. apríl o 19.00 h

Andrej Petrovič stavia na javisko jedinú bytosť – ženu, ktorej smäd nemôže byť nikdy uhasený. Kráľovnou, ktorá sa prepadá do hlbín vlastnej neschopnosti spočinúť, ukľudniť sa a zároveň odolať svojim prianiam a túžbam. Sebadeštrukcia sa stáva voľbou. Vstupné 5 eur.

Rozsvieťme to na modro

Námestie SNP, nedeľa 2. apríl o 20.00 h

Pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme sa v nedeľu 2. apríla 2017 spolu so svetovými dominantami rozsvieti na modro aj Barbakan, budova ESC a hodinová veža na námestí. O 20.00 h sa pod vežou na námestí stretnú rodiny s deťmi a dospelými osobami s autizmom a ich sympatizanti a symbolicky zapália sviečky.