Nevinnosť príbehov, ktoré sú zhmotnené do kníh a ich hodnota sa v súčasnosti vo franšíze a komercii stráca. Stále však existujú miesta, kde literatúra ostáva slobodná, zachováva si svoju hodnotu a stáva sa inšpiráciou k ďalším tvorivým počinom.

Takým miestom je aj Divadlo Štúdio tanca, ktoré na námety fantasy príbehu o dievčatku a vlčici z rozprávkovej knižky O Červenej Čiapočke, ktorá tancovala s vlkmi manželov Šukovcov vytvorilo svoju najnovšiu inscenáciu Pastierka vlkov. Rozprávka o priateľstve, porozumení a slobode, ktoré porazia strach sa so svojim pozitívnym posolstvom o odvahe prihovára ako malým, tak i veľkým.

Po náročnom období je Pastierka vlkov odmenou ako pre divadlo, tak i pre divákov, ktorí mu naďalej ostávajú verní. Zároveň je však prirodzeným vyvrcholením jeho činnosti, v ktorej sa pravidelne prihovára detskému divákovi prostredníctvom interaktívnych podujatí, akými sú kurzy pre verejnosť, Dotkni sa tanca či Tanec v laviciach.

Na jej premiéru sa diváci môžu tešiť už v piatok 31. marca o 18-tej hodine a v sobotu 1. apríla o 16.00 hod, po ktorej bude nasledovať celý apríl venovaný Pastierke vlkov. Rezervácia a predpredaj vstupeniek je možný na oficiálnej stránke Divadla štúdio tanca, na telefónnom čísle 0902 672 799 alebo emailom na adrese organizacne@studiotanca.sk.