Posledné dni prázdnin sa blížia a s nimi aj niekoľko skvelých podujatí, ktoré si nesmiete nechať ujsť. Či už sa jedná o šport, divadlo, oslavy alebo vychutnávanie si zabíjačkových dobrôt.

Medzinárodný basketbalový turnaj dievčat

Športová hala Dukla, Štiavničky, od piatok 6. január o 9.45 h

V piatok sa zaháji basketbalový turnaj v ktorom nebudú proti sebe zápasiť len tímy zo Slovenska ale aj z Maďarska. V piatok sa odohrá šesť zápasov a o 12.45 h prebehne aj slávnostné otvorenie turnaja. Následne v sobotu sa odohrá takisto šesť zápasov a v nedeľu tri zápasy. Po poslednom zápase o 13.30 h sa uskutoční slávnostné ukončenie turnaja. Viac sa dočítate v našom staršom príspevku.

Otvorenie Európskeho mesta športu a Trojkráľový večerný beh

Trojkralovy vecerny beh 2017 - Marathon Banska BystricaBanská Bystrica, Námestie SNP, piatok 6. január o 16.00 h

Mesto Banská Bystrica Vás pozýva na slávnostné otvorenie Európskeho mesta športu, ktoré sa zaháji koncertom Kataríny Knechtovej. Následne o 16.30 h začne samotné otvorenie Európskeho mesta športu a o 17.30 h odštartuje aj Trojkráľový večerný beh. Viac sme o podujatí písali v staršom príspevku.

S brokovnicou na manžela

Medzibrod, Dom kultúry, piatok 6. január o 17.00 h

Divadelná komédia v podaní Medzibrodského Kočovného divadla.

Tradičná zabíjačka

Kremnička, oddychový areál pri Materskej škole, sobota 7. január od 7.00 h

Tradičná zabíjačka v Kremničke sa nesmie odohrať nikde inde ako pri dobrej hudbe a nálade a samozrejme dobrých zabíjačkových dobrôt, ktoré sa budú pripravovať od 8 do 13.00 h. Následne prichádza najobľúbenejší bod programu, a tým je konzumácia pripravených výrobkov. Podujatie organizuje Občianska rada a Klub seniorov v Kremničke a poslanci MsZ.

Florbalové derby

Športová hala Dukla, Štiavničky, nedeľa 8. január o 18.00 h

Florbalový zápas medzi FPS Banská Bystrica a 1.Fbc Zvolen

Indiánske rozprávky

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 8. január o 16.00 h

Slovensko-indiánska adaptácia pôvodných severoamerických príbehov a zároveň aj prvá inscenácia mimoeurópskych rozprávok z cyklu “Rozprávková geografia”. Pre deti od 3 rokov. Vstupné 3,50 eur.