Už len pár dni či hodín zostáva do štartu SOFTIP Trojkráľového večerného behu, ktorý bude výnimočný tým, že otvorí v Banskej Bystrici rok Európskeho mesta športu 2017.

Trojkralovy vecerny beh 2017 - Marathon Banska Bystrica

Šiesty ročník SOFTIP Trojkráľového večerného behu je bodovaným behom Marathon BB Tour 2017. Organizátor podujatia, Marathon Banská Bystrica, pozýva na beh týmito slovami: „Potkýnať sa tmou uličkami historického centra Banskej Bystrice, to znie príliš romanticky na to, aby si tam chýbal. Okruh ponúka všetko, čo má hobby beh pre každého obsahovať – sneh, ľad, zimu, tmu…“

Beh sa koná, ako inak, na Troch kráľov, v piatok 6. januára. Teda v tradičnom termíne a tiež na tradičnom mieste, so štartom a cieľom na Námestí SNP. Chýbať nebude novoročný prípitok teplým punčom. Trojkráľový podvečer na banskobystrickom námestí otvorí koncert Katky Knechtovej (16.00 hod). Po ňom nasleduje slávnostné otvorenie športového roku v meste, výnimočného tým, že Banská Bystrica je v roku 2017 Európskym mestom športu (16.30 hod). SOFTIP Trojkráľový večerný beh štartuje o 17.30 hod.

Bežcov a bežkyne čaká 5 390 metrový okruh historickým centrom Banskej Bystrice, na trati s pevným povrchom (asfalt, dlažba). Ženy aj muži štartujú v piatich vekových kategóriách. Účastníci behu od šesť do pätnásť rokov musia mať podpísaný súhlas oprávneného zástupcu. Do SOFTIP Trojkráľového večerného behu sa môžete zaregistrovať online ešte do stredy 4. januára na webovej stránke organizátora alebo osobne vo štvrtok 5. januára od 17.00 do 19.00 hod a v piatok 6. januára od 15.00 do 17.00 hod v budove Radnice na Námestí SNP, kde si v uvedené dni a hodiny môžete vyzdvihnúť aj štartovné čísla.

Štartovné je deväť EUR – pri zaplatení prevodom do 4. januára a jedenásť EUR – pri zaplatení osobne 5. a 6. januára. V štartovnom je zahrnuté štartové číslo s logom podujatia, pamätná medaila do skladačky Marathon BB Tour 2017. Rovnako je pre súťažiacich v cene pripravené aj občerstvenie po dobehnutí do cieľa, novoročné zahriatie, možnosť odložiť si osobné veci a vyhrať hodnotné ceny v žrebovaní, ktoré sa uskutoční hneď po vyhlásení výsledkov. Do žrebovania budú zaradení všetci účastníci, ktorí dobehnú do cieľa, spolu so všetkými dobrovoľníkmi. Vyhlásenie výsledkov a dekorovanie víťazov bude je naplánované na 18.30 hod. Víťazi (prvé tri miesta) v každej kategórií získajú vecné ceny. Prví traja muži a prvé tri ženy v absolútnom poradí budú ocenení aj finančne.