Banskú Bystricu čaká ďalší chladný týždeň. Dni od štrnásteho do dvadsiateho januára budú v meste pod Urpínom patriť typicky zimnému počasiu.

Foto: il. BBonline.sk (Branislav Račko)

Pondelok bude v Banskej Bystrici zamračený s teplotami v rozmedzí -4 až -1 stupeň Celzia. Popoludní začne snežiť a intenzita snehových zrážok by sa mala s blížiacou sa nocou zintenzívňovať. Pozor! Pre tento deň platí pre náš okres varovanie SHMÚ 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, varovanie SHMÚ 1. stupňa pre sneženie.

Utorok začne z rána pokračujúcim snežením z predošlého dňa, ale okolo obeda sa teplota vzduchu už vyšplhá na plus jeden, miestami maximálne plus dva stupne Celzia. Popoludní sa tak môže sneženie zmeniť na dážď. Pozor! Pre tento deň platí pre náš okres varovanie SHMÚ 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi.

Streda prinesie o niečo menej oblačnosti, z poza ktorej môžu miestami vykuknúť slnečné lúče. Aj preto sa priemerná denná teplota udrží tesne nad bodom mrazu, maximálne stúpne k plus dvom stupňom Celzia. Zrážky v strede týždňa počítačové predpovedné moduly nepredpokladajú.

Štvrtok bude opäť oblačný, počas celého dňa môže slabšie snežiť. Teplota vzduchu sa vyšplhá na nulu, maximálne plus jeden stupeň Celzia.

Piatok prinesie mierny pokles teploty vzduchu, ktorá neprekročí bod mrazu. V závere týždňa musíme opäť počítať s výraznejším snežením počas celého dňa.

Víkend začne pokračujúcim snežením z piatku, ale teplota vzduchu bude ešte viac klesať. V sobotu teplomery v Banskej Bystrici ukážu najviac -2 stupne, v nedeľu už len -3 stupne Celzia. Nedeľa by už mala byť bez výraznejšieho sneženia a k večeru sa obloha začne vyjasňovať.