Obdarovať a byť obdarovaný našimi blízkymi alebo priateľmi je krásny pocit. Obdarovať však cudzích ľudí je pocit neopísateľný. A práve o tom je projekt Tanec svetlom života.

Ide o nultý ročník tanečnej benefície venovanej onkologicky chorým deťom. Cieľom nie je len vyzbieranie finančných prostriedkov na kúpu respirátora, ale aj vychovávanie mládeže k tomu, aby sa viac zaujímala o život a o problémy spoločnosti.

S týmto nápadom prišla len dvadsaťročná tanečnica Lucia Piliarová, ktorá pre bbonline.sk uviedla: „Za uplynulé obdobie môjho pôsobenia v Banskej Bystrici som mala možnosť spoznať aj deti z detskej onkológie, ktoré ma svojou chuťou do života neuveriteľne nadchli. A práve preto sa so skupinkou tanečníkov snažíme vybudovať svet, kde snaha pomáhať slabším a chorým má dôležité miesto a nikdy ju netreba zanedbať.“

S organizátorkou projektu spolupracuje tanečná škola K- DANCE a taktiež aj Občianske združenie Svetielko nádeje, Gymnázium Andreja Sládkoviča, občianska spoločnosť B-Best, rapová skupina GIGANTYš a vizážistka Miriam Karolová.

Program večera bude v znamení hiphopu a jeho štýlov.  Deti a mladí ľudia nielenže predvedú svoj talent, no vyčaria úsmev aj na tvári iných. A to bude pre tanečníkov najväčšia odmena.

Na tejto exhibícii sa môžete zúčastniť aj vy. Stačí prísť 12. decembra o 16:00 do spoločenskej sály Gymnázia Andreja Sládkoviča. Akcia bude trvať do 17:30 a okrem tanečného vystúpenia prebehne aj slávnostné odovzdávanie vyzbieraných financií priamo primárovi detskej onkológie, prípadne kompetentnému členovi Svetielka nádeje.

Vstupenky si môžete zakúpiť na mieste alebo aj v tanečnej škole K-DANCE, ktorá sídli na Ulici Janka Kráľa 3 (blízko ESC). Cena lístka pre dospelých je päť eur, pre študentov tri eurá.