Leteli ste už niekedy ponad naše mesto a kraj lietadlom? Ak nie, tak práve pre vás je tu ďalší zo série tematických kvízov o Banskej Bystrici a okolitých obciach z dielne redakcie BBonline.sk. Tentokrát si opäť vyskúšame, či viete rozoznať obce z okolia Banskej Bystrice podľa fotografie zo vzduchu.

Redakcia BBonline.sk pre Vás pripravila sériu viacerých zaujímavých kvízov, pri ktorých sa môžete otestovať, ako dobre poznáte naše mesto z rôznych hľadísk.

Dnešný kvíz, konkrétne jeho tretí diel, vznikol v spolupráci s tvorcami knižnej publikácie Banská Bystrica z neba, ktorá je počinom Milana Paprčku a kolektívu spoluautorov z vydavateľstva CBS.

V tomto kvíze si môžete overiť svoje vedomosti o obciach z okolia Banskej Bystrice z nadhľadu. Tak čo, trúfate si? Veľa šťastia!

Aká obec je na fotografii?

Na fotografii je obec Vlkanová.

Ak vám tento kvíz išiel ako po masle, problém vám určite nebude robiť ani súťažná otázka, ktorú nájdete na Facebooku BBonline.sk. Do nedele, 26. apríla sa tam môžete zapojiť do súťaže o spomínanú knižnú publikáciu Banská Bystrica z neba.

SÚŤAŽ❗️Vyskúšali ste si už svoje miestopisné vedomosti v kvízoch na BBonline.sk? Ďalší sme pre vás tentokrát…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Utorok 21. apríla 2020