Cinemax prichádza aj tento týždeň s niekoľkými filmovými novinkami a premiérami. V kine môžete vzhliadnuť  už aj tretie pokračovanie trilógie HOBIT.

HOBIT: BITKA PIATICH ARMÁD

hobitOd držiteľa Oscara, režiséra Petra Jacksona prichádza tretie pokračovanie trilógie adaptujúcej stále populárne veľdielo Hobit J. R. R. Tolkiena s názvom “Hobit: Bitka piatich armád”. Film “Hobit: Bitka piatich armád” prináša epické vyvrcholenie dobrodružstiev Bilba Bublíka, Thorina Dubbina a skupiny trpaslíkov. Hoci sa im podarilo získať ich domovinu ovládanú drakom Smaugom, spoločenstvo jeho prebudením nechtiac rozpútalo vraždiacu silu. Rozzúrený Smaug si svoju zlosť vybíja na nevinných mužoch, ženách a deťoch z Jazerného mesta. Thorin nadovšetko posadnutý znovuzískaným pokladom obetuje priateľstvo a česť, zatiaľ čo Bilbo sa mu zo všetkých síl snaží zdôvodniť, čo ho priviedlo k zúfalému a nebezpečnému rozhodnutiu. Čakajú ich však ešte väčšie nebezpečenstvá. Len čarodejník Gandalf vidí, že veľký protivník Sauron poslal štyri légie Orkovna na tajný útok do Osamelej hory. S neustále sa vyostrujúcimi konfliktami sa rasy trpaslíkov, elfov a ľudí budú musieť rozhodnúť. Buď sa spoja, alebo neprežijú. Bilbo v tomto epickom boji piatich armád bojuje nielen o svoj život a životy jeho priateľov. V hre je aj budúcnosť Stredozeme.

Trilógia “Hobit” je príbehom na pokračovanie zasadenom v Stredozemi, 60 rokov pred “Pánom prsteňov,” ktorý oscarový režisér Peter Jackson spoločne so svojim tímom preniesli na veľké plátno v megaúspešnej trilógii vrcholiacej Oscarom oceneným filmom “Pán Prsteňov: Návrat kráľa.” IanMcKellen sa vracia v postave Gandalfa Šedého, pričom Martin Freeman sa opäť zhostil ústrednej úlohy Bilba Bublíka a Richard Armitage sa predstaví ako Thorin Dubbin. V medzinárodnom obsadení uvidíme aj ďalšie hviezdy. Nebudú chýbať Evangeline Lilly, Lee Pace, Luke Evans, Benedict Cumberbatch, Ken Stott, James Nesbitt, CateBlanchett, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, a Orlando Bloom. Scenár filmu “Hobit: Bitka piatich armád” napísali Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson a Guillermo del Toro, pričom sa inšpirovali románom J. R. R. Tolkiena. Film “Hobit: Bitka piatich armád” pod Jacksonovou réžiou bol nakrúcaný v 3D rýchlosťou 48 obrázkov za sekundu a bude premietaný v HighFrame Rate 3D (HFR 3D) vo vybraných kinách. V ostatných sa bude premietať v 2D a v klasickom 3D.

DETSKÉ KINO – MAGICKÉ STRIEBRO – HĽADANIE KÚZELNÉHO ROHU

detské kino cinemax(Víkend   13.12. – 14.12.2014 o 13:30)

Nórsky režisér Arne Lindtner Nass v roku 2011 prináša divákom voľné pokračovanie detskej filmovej rozprávky Magic Silver (2009), režírované dvojicou tvorcov Roar Uthaug a Katarina Launing. Tak ako prvá časť, aj Nassova fantazijná snímka má všetky atribúty potrebné na to, aby zaujala veľkých aj malých divákov.

Po nekonečne dlhom jesennom spánku sa modrí škriatkovia prebudili do tej najchladnejšej zimy, akú kedy zažili. Malé údolie s gazdovstvom, kde si nažívajú červení škriatkovia, je ohrozené obrovským ľadovcom. Ľudia už údolie opustili a červení škriatkovia budú musieť čoskoro urobiť to isté. Dokáže kráľovná Fjellrose pomôcť Drengovi, kráľovi červených škriatkov? Kráľovná Fjellrose verí dávnej povesti o magickom modrom rohu, ktorý dokáže zmeniť počasie. Pred dávnymi rokmi bol roh ukrytý v útrobách Šedej hory. Keď sa ho kráľovnej podarí nájsť, bude môcť zmeniť počasie a nechať ľadovec roztopiť. Ale modrí škriatkovia nezdieľajú jej odhodlanie a sú proti, pretože jeho posledné použitie spôsobilo katastrofu. Napriek ich varovaniam sa Fjellrose a Dreng vydajú na výpravu za legendárnym rohom.
Pôsobivé a výtvarne podmanivé filmové dobrodružstvo bolo na Nórskom medzinárodnom filmovom festivale v Hausgesunde nominované na Najlepší detský film roku 2011.
Film sa v slovenských kinách uvádza spolu s krátkym animovaným filmom mladej režisérky Veroniky Kocourkovej Ako vzniká tornádo, ktorý na Medzinárodnom festivale animácie Fest Anča 2014 získal distribučnú cenu spoločnosti Film Europe – Anča D Award.

CINEMAX_karty-02dNOVÉ CINEMAX KARTY SÚ V PREDAJI !

CINEMAX prináša celkom nové CINEMAX karty, vďaka ktorým môžete ušetriť.

Pripravený je vernostný systém, ktorý šetrí a je teraz dostupný pre každého. Okrem množstva noviniek je teraz FILM karta o polovicu lacnejšia a VIP kartu si môžete kúpiť už aj na jeden, tri, šesť a dvanásť mesiacov.

Je jedno, kedy si ju kúpite, pretože nie je obmedzená kalendárnym obdobím. Bude platiť presne tak dlho, ako si budete priať a budete si tak môcť užívať maximálny filmový zážitok za minimálnu možnú cenu donekončena.

Ak ešte nemáte svoju kartu CINEMAX, môžete si ju kúpiť ON-LINE.

EŠTE VÄČŠIE PLÁTNA V CINEMAX BANSKÁ BYSTRICA

Keďže na sebe multikino CINEMAX neustále pracuje a chce, aby ste si mohli filmy pozrieť v tej najvyššej možnej kvalite, multikino CINEMAX Banská Bystrica vám prináša ešte väčšie plátna, ktoré Vám poskytnú neporovnateľne lepší zážitok z filmu.

vacsieplatno_A4_CNMXPlátna sa začali zväčšovať 5. decembra 2013 v CINEMAX Nitra, pokračovali v CINEMAX Košice a CINEMAX Žilina a od decembra sú nové plátna už aj v Banskej Bystrici. Okrem veľkosti plátna sa zapracovalo aj na zlepšení 3D systému.

Aby slogan – „Maximálny filmový zážitok“ bol naplnený do posledného písmena, nový 3D systém vám umožní ešte kvalitnejšie sledovanie vašich obľúbených filmových titulov. So zmenou systému súvisí aj zmena ceny vstupného, ktorú si môžete pozrieť v našom aktuálnom cenníku.

Doteraz, ak ste si chceli pozrieť film v 3D verzii, okuliare ste si zapožičali u nás. Cena za 3D predstavenie bola 7,30 €.

CINEMAX pre vás pripravilo novinku – cenu vstupného na 3D predstavenie sme znížili na 6,80 € a k tomu si môžete zakúpiť svoje vlastné 3D okuliare v cene 1 €. No uznajte, kto už by nechcel mať svoje vlastné 3D okuliare? Okuliare môžete samozrejme využiť opakovane aj viackrát takže je to investícia do budúcna, ktorú oceníte nespočetne veľakrát. Nové okuliare sú podstatne ľahšie ako pôvodné a dokonca sú k dispozícii varianty pre deti alebo násadky na dioptrické okuliare. Práve vďaka tomu si môžete svoj obľúbený film vychutnať v ešte väčšom pohodlí ako doteraz.

V priebehu ďalšieho obdobia plánujeme tieto zmeny aj v ostatných kinách a pevne veríme, že aj na základe vašich reakcií budeme môcť pracovať na skvalitňovaní našich služieb i naďalej.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Interstellar, Tučniaky z Madagascaru 2D aj 3D, Šéfovia na zabitie 2, Blbý a blbší sú späť, Železné srdce, Rozprávkar, Hry o život: Drozdajka 1. Časť, Čo sme komu urobili, Dom kúziel 3D a Ouija.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D alebo 3D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 17. novembra, odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie:
Kto režíroval film Hobit?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Erik Görner.